Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laposonly11

    senior tag

    válasz fanti #28 üzenetére

    Látom sokat értesz a videóvágáshoz, photoshophoz, 3D hez, ebből a többiek fent már felvilágosítottak. Na a mostani játékokról már nem is beszélve, elég megnézni összehasonlító teszteket 4, és 8, esetleg 12 magos procikkal, az elsőkön éppen hogy mennek a legújabb címek.

    De akkor még ott van az a "szimpla, egyszerű" irodai munka, ahol csak gépelni kéne. Kinézett a főnököm, hogy nekem kell megcsinálnom (ugye grafikusok általában a lábukat lógatják, ha nincs dolgunk, miközben mindenki más csak rohangál a cégnél :DDD ), össz. magyarországnyi x adatot wordben, excelben, stb. Te próbáltál több ezer sornyi adatot tartalmazó, 4-5 MB-os excel fájlokkal, + netes oldalak nyitogatása, onnan infok letöltése, stb. dolgozni és ezt 8 órában? Egy régi gépen egy ilyen fájl megnyitása vagy fél perc, ha nem több, mentés szintén. Ha nem lett volna a gépemben 4 x 3,4 GHz-es Ryzen proci (ami még mindig a mostani legolcsóbbak és leglassúbbak egyike) és SSD (ebből is sajnos a leglassabbak egyike, de még így is fényévekkel gyorsabb mint bármely HDD, ami a többiek gépében van, valami régi 4 magos i5-ökel hajtva. Ami így néhány másodpercre rövidítette ezeket a folyamatokat, netes oldalak megnyitásakor másodperceket nyertem, Nem mindegy hogy 4 másodperc mire egy oldal megnyílik vagy 0,3 ugyanolyan netes sebesség mellett, és ezt szorozd be napi kb. ezerszer). Tehát ha olyan gépem lett volna mint az irodistáknak, akkor a 2 hónapos határidőből (így is lett belőle 3), sacc/kábé fél év lett volna, ha nem több. Ennyit a "nem kell fejleszteni, van rá pénzem de leszarom"-ságról. Na innentől kezdtem megérteni grafikusként, hogy miért panaszkodnak az irodisták hogy lassúak nekik az 5 éves gépek, word, excelhez + böngészés... :R

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák