Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    válasz dezz #19 üzenetére

    Megmondom őszintén itt most "lakberendezési szempontból" értettem az átlagot :) Ez kb. olyan 3 métert jelent. Igen, értem amire gondolsz a linkben, csak emellett van a gyakorlati, tapasztalati faktor. Nálam ez úgy néz ki, hogy 3.5 méterről nézek 220 centi széles képet 1080p felbontásban. Hibátlan az élesség, sőt itt érzem úgy, hogy nem megy kárba az 1080p, ha fogalmazhatok így. Projektorosok szoktak is jót mosolyogni az ilyen "Nem lesz túl nagy ez a TV?" kérdéseken :) Van aki ilyen távolságból 2.4 méteres képet néz, nekem itt már stáblistánál kiszúrható pixel ha mereszti a szemét az ember, direkt erre koncentrálva. Persze ennek semmi értelme nincs, nem pixeleket hanem filmet néz az ember vagy játszik. Igazából ezt is figyelembe kell venni, hogy teljesen más az "odaülés" mint egy monitor elé, vagy mondjuk mikor kézbevesz valaki egy iPad 3-at. (Ne tudd meg mit kellett magyarázni egyeseknek, hogy mire jó a HDPI!) 3.5 méterről veszít az ember a 4K átéléséből 84"-on. Tudom furcsán hangzik, de nem olyan nagy méret az. Jelenleg szerintem a legjobb 4K élményt egy Sony VPL-VW1000 adná egy megfelelő szobában.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák