Hirdetés

2018. december 14., péntek

(#1) BatchMan

BatchMan
(senior tag)

Új lehetőségek a vírusírók számára :)

Miközben a vezérlők a processzorokba költöztek, egy processzor átköltözött az SSD-be. Alakul ez!

(#2) .mf

.mf
(PH! kedvence)

"4-tól 32 TB-ig terjedő mérettel jönnek háztűznézőbe"
"a Toshiba BICS3 3D TLC NAND memóriájával isznak pertut"
"A NGD legújabb fiókáinak"
"a meghajtókhoz tudják igazítani az applikációs gyűjtőkosarukat"

Megértem, hogy igyekszel kerülni a szóismétlést és a szokványos frázisokat, de már átesünk a ló másik oldalára ezekkel a képzavaros szókapcsolatokkal és a stilisztikailag nehezen összeegyeztethető kifejezésekkel.
A címet is kérem javítsátok, "4-tól" helyett "4-től".

(#3) S_x96x_S

S_x96x_S
(fanatikus tag)

Jó lesz a "BIG DATA"-val foglalkozó cégeknek.

Akit érdekel a téma:
"On-Disk Data Processing: Issues and Future Directions"
(Submitted on 8 Sep 2017)
https://arxiv.org/pdf/1709.02718.pdf

"Abstract
In this paper, we present a survey of “on-disk” data processing (ODDP). ODDP, which is a form of
near-data processing, refers to the computing arrangement where the secondary storage drives have the data
processing capability. Proposed ODDP schemes vary widely in terms of the data processing capability,
target applications, architecture and the kind of storage drive employed. Some ODDP schemes provide only
a specific but heavily used operation like sort whereas some provide a full range of operations. Recently,
with the advent of Solid State Drives, powerful and extensive ODDP solutions have been proposed. In this
paper, we present a thorough review of architectures developed for different on-disk processing approaches
along with current and future challenges and also identify the future directions which ODDP can take.
"

[ Szerkesztve ]

(#4) Sotho válasza .mf (#2) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Szerintem jó, pont mikor bealszom jön egy és szinte látom magam előtt. :D

(#5) Synthwave válasza Sotho (#4) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Ugye?

Pedig MENNYIRE visszafogom magam, már-már ijesztő.
Továbbra sem lennék jó IBM dolgozó. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Patice

Patice
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

32 TB SSD 3,5 méretben jöhetne már a konzumer piacra is. ;]

ELADÓ: MS-Tech CI-70/120W ház.

(#7) Synthwave válasza Patice (#6) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Mondjuk 32 GB-os áron. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) tibaimp válasza Patice (#6) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Jöhetne, de kb. senki nem tudná megvenni, szóval.....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) kisvakond111

kisvakond111
(tag)
LOGOUT blog

Azért ez tökre tetszik, ez hiányzott a meghajtókbol, hogy ne szoftveresen, hanem hardveresen lehessen fájlokat keresni. Apum Core kettesén máig meghal a File Explorer ha bármit beírok a keresősávba. Ez a technológia HDD-kbe kéne nagyon mert főleg ott probléma a fájlkeresés.

Innováció :C

[ Szerkesztve ]

"amúgy mint olyan"

(#10) csaba951 válasza kisvakond111 (#9) üzenetére

csaba951
(PH! kedvence)

Windows-on gyors fájlkeresésre ott van az ingyenes Everything.

(#11) Kristof93 válasza BatchMan (#1) üzenetére

Kristof93
(fanatikus tag)

Ha az adatközpontban a hacker ssd firmware-t tud flashelni akkor már teljesen mindegy, hogy mennyi processzor van benne.

(#12) zzolika válasza kisvakond111 (#9) üzenetére

zzolika
(fanatikus tag)

Ez nem a HDD gyengesége. Pl. a Norton Commander - Volkov Commander - Windows Commander - Total Commander tök jól használható erre a célra 25 éve, elfogadható sebességgel. Hogy az MS nem tudta megoldani azóta sem...
Mindegy honnan keresel, a HDD-nek ugyanúgy egyesével végig kell seekelni a fat/ntfs-táblát, nem lesz gyorsabb ha alacsonyabb szinten indítod, nem a proci a leglassab láncszem.

(#13) berVi

berVi
(senior tag)

En ugy imadom, amikor a PH-sok azt hiszik, a sajat kis szaros desktop-jukon kivul nincs elet :C

(#14) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Na ilyenünk se lesz az elkövetkező 10 évben.

(#15) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Kemény. Nemrég vettem 2db 10terás winyót - ezek meg egy sima bővítőkártyában lenyomják ugyanazt a kapacitás, többszörös sebesség mellett. Persze gondolom a buxtárcát is jobban ki kell nyitni...

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#16) benedekco válasza zzolika (#12) üzenetére

benedekco
(őstag)

Szerintem egész jól kikupálták a Win7-re, aztán jött a 10 ;]
Hálózati meghajtókon szoktam keresni. Olyan luxusról hogy file tartalomban való keresésről ne is álmodjunk (opció ugyan van, találat nincs). És ez W10 óta probléma, W7-el még kaptam találatokat.

Amúgy az új Outlook keresés is rettenet fos. Beírom a szót, nem találja, beírok egy másikat azt se, belül már üvöltök hogy "DETUDOMHOGYOTTVANVALAHOLAZASZAR". Átnézek 20 könyvtárat, majd megtalálom pontosan azokat a szavakat a subject-ben (címsorban?) amikkel kerestem, levél simán kint az inbox-ban. De ezzel se volt probléma 2010 alatt.
Mondjuk már néha azt érzem, hogy már az is csoda, hogy megtalálja a programokat a start menüben :(
Pedig a Google, még elgépeléseket is javít vagy ajánl más kifejezéseket, ezt is be lehetne vinni rendszerszintű keresésbe.
De tudom én vagyok a helikopter mérnemtőtökle ingyenessegédprogramot, a céges környezetbe ahol még a háttérhez/figyelmeztető hangokhoz sincs jogom.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17) Tomassy00 válasza berVi (#13) üzenetére

Tomassy00
(senior tag)

;) :DDD

(#18) duke

duke
(fanatikus tag)

Egyre kevesbe erdekesek a ssd-k, mivel hogy evek ota nincs valtozas, nincs feljodes. A fejlodest az arakra ertem, ami 3 eve valtozatlan. Biztos voltam benne, hogy a 3 eve vasarolt ssd mostanra ertektelen vacak lesz ehhez kepest nagyabol ugyan annyiba kerul.

(#19) tibaimp válasza t72killer (#15) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Az korrekt! :R Milyen típusú hdd-k, ha szabad megkérdezni?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) bteebi

bteebi
(PH! addikt)

16 TB 2,5"-on... not bad. A fogyasztáson mondjuk lehetne csiszolni.

#15: Abban egészen biztos lehetsz...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) t72killer válasza tibaimp (#19) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Szargét Enterprise Capacity:K Jó cucc, 5év gari, halk és hűs darabok.

(#22) tibaimp válasza t72killer (#21) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Nem rossz :C , én egy 8TB-s Ironwolf NAS-t vettem, itt is írták a nagy HDD topikban, hogy ajánlott. Eddig fasza, pedig féltem a Seagate-től kicsit.

(#23) t72killer válasza tibaimp (#22) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

A vállalt gariidőt kell nézni, semmi mást. Még mindíg akadnak szériák, amikre 1-2év garit vállalnak, azokat el kell felejteni, az 5év garisok a nyerők. Ráadásul ha tükrözöd a tartalmat, akkor a garival védve is vagy jó ideig. Az ironwolf-okhoz meg ha jól rémlik, van fizikai adatmentő szolgáltatás is, olyan Kürt Rt féle, de már nem vagyok biztos benne, elég nézegettem azt a szériát.

[ Szerkesztve ]

(#24) *Ropi* válasza t72killer (#23) üzenetére

*Ropi*
(PH! félisten)

A Seagate-t ismerve az fizetős szolgáltatás...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#25) Duree

Duree
(PH! kedvence)

Gondolom a 32TB árából vehetnék egy jobb autót. Igaz nem az otthoni gépekhez készítették.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#26) t72killer válasza *Ropi* (#24) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Az ironwolf pro árában benne van 2év:

"IronWolf Pro Comes With 2-year Rescue Data Recovery Service" - (nem minden országban, nem tudom, mi a helyzet az EU-ban) a későbbiekre meg valszleg gazdaságosabb tükrözni, mint ilyen biztosítást kötni.

(#27) hati válasza berVi (#13) üzenetére

hati
(PH! addikt)

Pontosan. Épp a héten érkezett a 2 db. 28x15TB SSD-ből álló all flash storage-unk. Remélem gyors lesz. :C

(#28) tibaimp válasza t72killer (#26) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Igen, jól tudod, így van, de én csak a "normál" verziót vettem, az pedig 3 év garos. De így volt rávaló, szóval...

(#29) t72killer válasza tibaimp (#28) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Tudtommal azok is ajánlott kategória:R Persze mint mindig: pótolhatatlan adatokat backupolni, olyan helyre ahol se a villám, se a ransomware nem éri őket utol.

(#30) tibaimp válasza t72killer (#29) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Egyetértünk! :R

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.