Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz sultansmith #20 üzenetére

    Én úgy látom, hogy mindnyájan szélsőségekben, végletekben gondolkodtok.

    Én például éppen most szándékozom egy jó Soundbar-t vásárolni, mert a jelenlegi Dolby Digital 5.1 erősítő + hangfalszettem elavult.

    Sokáig én is csak egy újabb dedikált erősítőt és hozzá párosított hangfalszettet tudtam elképzelni, de sok tesztet elolvastam, és kiderült, hogy léteznek ilyen remek, valódi 5.1-es soundbar megoldások:
    JBL Bar 5.1
    Polk Audio Magnifi MAX 5.1

    A jelen cikkben szereplő "visszaverődős" rúd kiképzésű megoldásokban én sem hiszek, de ezekről a hátsó hangszórós, valódi 5.1 szettekről nagyon elismerően írnak a különféle tesztekben. Sokkal jobban szólnak, mint a "bögre szettek".

    A divat és az egyéb "sallangok" engem nem érdekelnek.

    Én zenét ezen nem hallgatnék, kifejezetten, csak és kizárólag a DVD és BD filmjeim térhatású hangját szeretném élvezni a hangfalszettemen, ezért átértékeltem az eredeti elképzelésemet.

    A fenti két eszköz áráért egy belépő szintű házimozi szett sem biztos, hogy kikerül, hiszen ~150.000 forint egy épkézláb, 4K, 3D képes erősítő, és kb. 100.000-120.000 forintnál indul egy már megfelelő ELTAX, Wilson, Yamaha, stb. hangfalszett.

    És a fenti két rendszer esetében nekem nagyon szimpatikus a használat során lecsatlakoztatható, vezeték nélkül használható surround hangfalpár. Csak lepattintom a helyéről, két oldalt leteszem, és élvezem a filmet.

    És az is jó, hogy nem kell egy nagy erősítőt elhelyeznem a jelenlegi tévé állványomban.

    Egyébként nálam elférne a tévé két oldalán egy-egy klasszikus, fadobozos hangfalpár is, de az ilyen szett hátsó hangszóróinak elhelyezésével (akár használaton kívül, akár használat közben) már gondban lennék. És akkor azoknál még ott a hosszú, legalább 5 méteres vezeték is, amelynek keresztül kell érnie a szobán.

    Viszont az még jobb, ha nem kell elférnie, mert nálam "speciális" módon került elhelyezésre a tévé. Központi helyen, nem "falhoz támaszva", vagy szekrénybe építve.

    Így mellette, mögötte még eljárok. A megspórolt hely, és a letisztult látvány így esetemben előny.

    A tévém középtalpas, és a kis szekrény - amiben a Blu-ray lejátszó és a kis DD erősítő van - keskenyebb, mint a tévé, így azon a nagy sztereo hangfalpárt nem is tudnám elhelyezni, csak a földön, a tévé két oldalán.

    Nem kell tehát "csőben" lakni, hogy lássa az ember a soundbar megoldás vonatkozó előnyét. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák