Hirdetés
- Fixált kábelekkel jönnek a SilverStone legfrissebb, ATX 3.1-es tápjai
- DDR5-ös Ryzenekhez való, fapados deszka tűnt fel a Colorful portfóliójában
- 1440p-s irodai EIZO monitor USB Type-C csatlakozóval
- Prezentálta az új Snapdragon G rendszerchipeket a Qualcomm
- Befutott az Intel-féle XeSS 2 fejlesztőkörnyezete
Új hozzászólás Aktív témák
-
Döglött Róka
veterán
válasz
Pingüino #269 üzenetére
"Programot írni lehet 0 oprendszer ismerettel is. De hatékony, és jól működő programot írni már más kérdés."
Ez mondjuk momentán azért teljesen marhaság. Mert nem kell ismerned az OS-t ha:
User Mode only programot írsz. Az is lehet hatékony, ha hatékonyan kódolsz.Kernel mode-ban nem írsz drivert, csak meghívod az API-t és betartod az adott functionhoz leírt használati utasítást.
Csilliárd programozó van, akinek fingja nincs a windows kernelhez, mégis meg tud írni egy filekezelést hatékonyan, mert tud spórolósan programozni és dokumentációt olvasni.
-
pepeno1
tag
Az új Windows Winux vagy Lindows lesz?
-
Pingüino
senior tag
Ez is egy érdekes példa.
Az autóvezetéshez nem kell tudni, hogy működik az autó. De az autó helyes és hatékony vezetéséhez már nagyon nem árt.
Jó, ha tudja az ember, hogy milyen vezetési technikákkal tudja csökkenteni a fogyasztást, illetve meghosszabbítani az alkatrészek élettartamát, és ez a legegyszerűbben úgy megy, ha legalább alap szinten tudja, hogyan működik.
Na meg az sem baj, ha tapasztal valami hibára utaló jelenséget, és legalább azt fel tudja mérni hogy meg kell-e állni, vagy tovább mehet a szervízig. Ez is csak akkor megy, ha legalább alap szinten ismeri a működését.
Ugyanez igaz a programozásra is. Programot írni lehet 0 oprendszer ismerettel is. De hatékony, és jól működő programot írni már más kérdés. -
BiP
nagyúr
válasz
fatpingvin #257 üzenetére
a múltkor valami autós témában a facebookon egy nő bevallotta, hogy bár manuális váltós autót használ, de pl. a váltó belső működésével nincs tisztában.
Erre egy korlátolt elkezdte osztani az észt, hogy hogy lehet így jogsit kapni, stb. Gyorsan le is oltották a csávót, hogy ahhoz, hogy valaki tudjon vezetni, nem kell ismerni a váltó belső mechanikai működését tárcsaszinten ismerni. Nem akarta elfogadni. -
Pingüino
senior tag
válasz
Dilikutya #265 üzenetére
Nyilván nem is az egyszerű appokról van most szó, amit bárki összetob, aki tud programozni. De azért a komolyabb szoftvereknél bizony előfordulhat, hogy ismerned kell az oprendszer adott részegységének működését, hogy optimálisan, vagy rosszabb esetben úgy egyáltalán össze tudd hozni őket. Az API-k sok terhet levesznek az ember válláról, de komolyabb projekteknél simán lehet, hogy valamit nem old meg helyetted.
-
Dilikutya
félisten
válasz
#52931072 #264 üzenetére
Az ilyen-olyan API-k, framework-ok, konyhakészen licencelhető engine-ek korában azért lényegesen kevesebbet kell tudni a hardver és az OS működéséről, mint régen, sőt konkrétan írhatsz mindenféle működő programot anélkül, hogy bármi fogalmad lenne róla. Persze minél komolyabb szoftvert írsz, annál több ismerettel kell rendelkezned. De egy készen használható grafikus API (DirectX, Vulkan) és egy kész engine (Unity, Unreal, idTech) sok terhet levesz egy komoly fejlesztő válláról is.
-
#52931072
törölt tag
válasz
Pingüino #263 üzenetére
Egy kicsit belegondolsz, akkor igazából tisztában vagy az alapokkal, általános iskolai fizika óra, közlekedő edények stb. Manapság meg könnyebb bármit is összerakni, mert kb mindenről találsz leírást a neten videóval. Egy számítógép meg az oprendszer működése már más tészta, én is úgy használom, hogy ha valamely problémával nem boldogulok, megkérdezek valaki okosabbat (bevallom sokan vannak).
A szivattyús hasonlat sántít, mert abban neked van igazad, hogy a legtöbben mélyebb ismeretek nélkül is vígan használjuk a számítógépünket. -
Pingüino
senior tag
válasz
#52931072 #262 üzenetére
Vagy mondjuk nem mindegy, milyen nyomással tolja a szivattyú a vizet, és mekkora terhelést visel el. Mert ha csak csordogál a csőből a víz, nekem meg az kell, hogy erőteljesebben jöjjön, akkor tudni kéne, mekkora szűkítőt lehet rátenni. Ha túlzásba viszem, le is égethetem a motort. Szóval ja, valamilyen szinten bele kell látni a működésbe.
-
#52931072
törölt tag
válasz
fatpingvin #257 üzenetére
Ekkora baromságot is rég hallottam. A működési elvet ismerned kell, különben legfeljebb pislogni fogsz, hogy zúg, de miért nem jön a víz.
-
Pingüino
senior tag
válasz
fatpingvin #260 üzenetére
NAGYJÁBÓL uniform is. :)
-
Pingüino
senior tag
válasz
fatpingvin #257 üzenetére
Ez teljes mértékben igaz. Nem kell a teljes rendszert ismerni. Csak mi van, ha pont arról nem kapsz felvilágosítást, amire neked szükséged lenne a fejlesztéshez? Akkor lehet találgatni, aztán vagy jól fog működni, vagy nem.
-
fatpingvin
addikt
válasz
Pingüino #256 üzenetére
olyan szempontból nincs igazad a második részével hogy a fejlesztéshez elég euzeket ismerni.
mondok példát: házi vízművet akarsz összerakni. ehhez nem kell ismerned a szivattyú teljes belső szerkezetét és működési elvét, csak azt hogy van rajta egy háromnegyedes csonk amiből ha bekapcsolod jön a víz. ahhoz hogy ráépíts egy öntözőrendszert neked csak a háromnegyedes csonkra kell illeszkedned, a víznyomást/áramot a szivattyú előállítja anélkül hogy neked értened kéne a működését. -
Pingüino
senior tag
válasz
Döglött Róka #253 üzenetére
Az, hogy valamire könnyű fejleszteni, meg az, hogy valami korábban szinte csak egyedül létezett a piacon, és ezért mindenki arra kezdett fejleszteni, és fejleszt a mai napig is, az két külön dolog.
Azért amikor a szoftverfejlesztők is csak az oprendszer egy kis részének a kicenzúrázott dokumentációját kapják meg, mert hát ugye zárt rendszer, arra annyira nem mondanám, hogy könnyű rá fejleszteni.
-
fatpingvin
addikt
válasz
Döglött Róka #253 üzenetére
nem flamelés végett írtam hanem egyszerűen azért mert konkrét hardverhez nem kötődő rendszerként egy techóriás lobbitevékenységétől által nyomva ez nagyjából szükségszerű volt hogy megtörténik, technikai bravúrtól vagy annak hiányától függetlenül.
megint mondom ennek semmi köze ahhoz hogy amúgy mit gondolok a cégről és a termékéről, annyira szeretnék csak rávilágítani hogy ebből a pozícióból kb adott volt hogy ez lesz amennyiben a termék nem olyan mértékig használhatatlan hogy egy 3rd party szoftvert már abszolút ne tudjon futtatni. -
#72042496
törölt tag
válasz
fatpingvin #220 üzenetére
Hát, a nagy gépem még W7-tel kezdett, és azóta frissítettem, illetve cseréltem alatta bármit ha úgy gondoltam, némelyik főalkatrészt többször is. Valamelyik tavalyi nagy update-hez a .NET Framework 3.5-öt kellett tiltani mert csak úgy ment fel (egy fórum sötét bugyrában találtam a tippet), amúgy jól működik.
Nekem épp nem ezel van Windows alatt a gondom, hanem hogy ad-hoc összepakolt rendszernek tűnik, nem látom benne az egységes koncepciót.
-
Döglött Róka
veterán
válasz
fatpingvin #252 üzenetére
A unix/linux is piaci standard, csak nem desktop vonalon, mégse károgok.
Ha szar lett volna már az elején és nem nyújtott volna standardet amire könnyű fejleszteni, akkor szerinted itt tartana a Windows?
Fordítva ülsz a lovon, valójában sztem egy durva technikai bravúr, hogy összesen 3 kernel érával lefedték az eddigi 36 évet.
-
fatpingvin
addikt
válasz
Döglött Róka #251 üzenetére
funkcionális zsenialitásnak azért nem nevezném hogy piaci pozícióból adódóan a saját zárt API-jaival meg egyebekkel csendes konszenzussal kvázi-standard platformmá hízott...
kb ugyanaz mint most a Vulkan csak "oprendszerben" -
fatpingvin
addikt
válasz
Dilikutya #249 üzenetére
exactly. cimbora aki földmérőként dolgozik szokta mesélni hogy az a szoftver amivel ők dolgoznak az olyan szinten van hogy ha valami nem kóser akkor felhívják a fejlesztőcsapat vezetőjét (!) és általában 1-3 munkaÓRÁN belül jön az új alverzió (!). ennek nem sok köze van a gép online vagy offline állapotához, ez inkább arra reflektálás hogy a valódi professzionális enterprise környezet az még kis hazánkban is tud így működni.
a cumóhoz egyébként asszem egy darab hardveres kulcs licenszdíja valami 8 millió vagy mi. -
Dilikutya
félisten
válasz
fatpingvin #248 üzenetére
Jobb helyeken nem is indokolja semmi egy vágópad vagy hasonló online jelenlétét. Milliós szoftvernél meg belefér, hogy DVD-n is kiküldik a frissítéseket (Windows-t is lehet offline frissíteni).
-
fatpingvin
addikt
válasz
Pingüino #245 üzenetére
más szóval, common sense AV suite.
egyébként egy dologban nincs igazad és ezzel akkor szembesültem amikor anyám elkezdte használni az új mintes gépét: a vindózról szökött júzerek esetében teljesen jóhiszemű hülyeség az hogy úgy akarják használni mintha windows lenne.
konkrét példa: anyám szól hogy a gép kéri a rendszergazdai jelszót, ilyenkor mit kell csinálni. mint kiderült, letöltötte a chromium DEB csomagot a böngészőből (tudom, én is jót szórakoztam rajta...) hogy ő most telepít. ja mondom ok, miért nem használtad a csomagkezelőt? miért kéne azt használni? abszolút nem értette a dolgot, mondom olyan mint az androidon, bepötyügüd a keresőbe hogy mit szeretnél és mutatja hogy mit tudsz telepíteni. nope, blank.
gondolkoztam rajta mielőtt átadtam a gépet hogy aa grafikus csomagkezelőhöz adok a júzerének jogosultságot, a wine-t balcklistre teszem meg hasolók de aztán kiderült hogy tök felesleges, mindenkinek egyszerűbb ha megmondja hogy milyen funkcióra kellenek neki szoftverek, azokat felrakom és innentől csak frissíteni kell időnként. így nincs késztetés hogy belenyúljon olyasmibe amit utána egyedül nem tud helyrehozni.
meglepően jól bevált rendszer.
-
Pingüino
senior tag
válasz
fatpingvin #242 üzenetére
Nekem bőven elég magában a Linux.
Csomagtárolóból van minden app, nincs ellenőrizetlen forrásból származó.
A beépített tűzfal jól működik.
Ha meg valami a rendszer működését érintő folyamatokba akar belenyúlni, arról úgyis jelszavas megerősítést kér.Ha valaki nem próbálja szándékosan úgy használni a rendszert, ahogy azt nem szabad, akkor ennél több nem is kell. Ha meg valaki szándékosan hülye, az ellen semmilyen program nem véd.
Ez olyan, mint az autólopás. A mezei autótolvajt egy egyszerű kormányzár is megfogja. A profikat meg úgysem állítja meg semmi. Szóval teljesen felesleges mindenféle ultramodern védelmi rendszerekkel felszerelni őket. -
#90088192
törölt tag
válasz
fatpingvin #242 üzenetére
Tabblettas, vagy poritott forma?
-
Pingüino
senior tag
válasz
junior11 #240 üzenetére
Na meg a leges legfontosabb a józan ész a felelős számítógéphasználat érdekében. Az esetek 90%-ában nem a vírusirtó, vagy az oprendszer, vagy a hardver a gyenge láncszem, hanem a nem megfelelő user interakciók. A kétes forrásból származó dolgok, a gyenge, vagy semmilyen jelszavas védelem, a felelőtlen internethasználat (linkekre kattintgatás, hiszékenység, stb.), felügyelet nélkül hagyott rendszerek, stb, stb.
-
Pingüino
senior tag
Már ha visít. Nulladik napos támadások nem mindig akadnak fenn. De egyébként mással is előfordul. És akkor még csak a fertőzött fájlokról beszélünk. Van ott még sok más támadási felület is.
A vírusirtó jó dolog, mert sokmindent megfog, de a megfelelő védelemhez az oprenszernek és a hardvereknek is épnek kellene lenniük. Ehhez képest mindkettőben vannak lyukak. Ami sajnos elkerülhetetlen, mert annyira komplex rendszerek, hogy képtelenség őket hibátlanra készíteni. De azért nem ártana, ha egyre kevesebb, és nem egyre több lyuk lenne bennük. -
ricsi99
addikt
válasz
Pingüino #237 üzenetére
1.) Ha átmegy a támadó a tűzfalon akkor édesmind1...., visszafejteni a csodawintitkos (ja nem védett) file-ból az admin jelszavat meg nem nagy kunszt..akár a youtube-n is utánnanézhetsz. Az az egy igaz ,hogy a win-en adminként se férsz hozzá mindenhez... (ja a frissítőmodul az igen pl.) na mind1 ne menjünk ebbe bele részletesen.
Mint te is elismerted ott a gond ,hogy nem ellenőrízhető forrásokból is lehet telepíteni (repó nem vált be ) így az oprendszer 5 tonna patch al a hátamögött sem tud mit tenni ha ráerőlteted az anivír meg legalább síkít ,hogy nemá..
CPT.Pirk Jobb fajta progi simán blokkolja ,hogy te futtass bármi ilyesmit utána vagy már kernel szinten fut ,megfelelő jogosultsággal amihez már nem lehet hozzáférni ... lásd például fájintos zsarolóvírusok, vagy csak a megfelő portokat nyitja meg s csók
-
Pingüino
senior tag
Csak az a baj, hogy nem csak vírus létezik. Vannak olyan támadási formák, amik ellen semmilyen vírusirtó nem véd. Azok ellen az oprendszer magjának kell immunisnak lennie. Sőt, egyébként van, ami ellen még ez sem véd, azok ellen pedig hardveresen kell immunisnak lennie a rendszernek.
A kmspico-val, és hasonlókkal egyébként önmagában nem lenne gond. A probléma ott kezdődik, ha valaki nem tudja, honnan lehet biztonságosan beszerezni, az ismeretlen forrásokból meg szinte biztos, hogy fertőzött fájl jön le.
Nekem szerencsére nem kell ilyen csúnyaságokkal játszadoznom, mióta Linuxot használok. -
ricsi99
addikt
válasz
Pingüino #234 üzenetére
Az én véleményem szerint az elsődleges védvonal a fontos... ha már a rendszerig eljut valami az már régen rossz. Alapesetben a netes védelem az elsőrendű mezei otthoni gépeknél. S még egy érv... ha esteleg valami véletlen folytán valami crack vagy egyéb csúnya dolgot futtatnál a gépen ,mindig azt mondják hogy lődd le addig a vírusirtót... ha rendszer tudna védekezni akkor nem tudna belenyúlni nem? Soxor látom ,hogy zsir új agyonpacholt rendszeren telepitik a kmsp... valami programot... csúnya fiúk de mind1
... ott is csak ay antivírust kell kilőni és már fut is... rendszer meg simán megeszi az 5 tonna patch mellett is
-
ricsi99
addikt
válasz
#32839680 #230 üzenetére
Ha az hiszed hogy a patch-ok megvédenek akkor tévedsz... az egész rendszer olyan mint az ementáli sajt... ha nem igy lenne miért volna nap mint nap valami egetrengető sebezhetőségre hibajavítás? (annyit ér mint a 2km es kerítés az ork/migréncshorda ellen.)
Egy rendesen fizetett/így frissülő antivírus/tűzfal program 10* hatékonyabb mint a napi patchvadászat. Ha nem így lenne akkor nem adnának ki régebbi build-re települő működő cuccot.
Valószínű ,hogy én csak egy szemszögből nézem ezt a kérdést de arányaiban sokkal több az az ujratelpítést kérő ügyfél akinek lelassult/szétesett/vírusos rendszere van aki csak a frissitéseket/alapwin-virusvédelmet használ, mint aki régebbi/friss wint használ extra virus/tűzfal védelemmel.
Egy közepes tudással felvértezve egy alaprendszert 10-15 perc alatt lehet feltörni az eddig nem publikusan detektált hibák álltal... egy jó tűzfal meg eléggé meg is nehezíti ezt ,de az sem lehetetlen. S hidd el mindenki a könnyebb/gyári rendszerek felé fordul ,mert a yuser ott eleve elhisz mindent.. a rendszer úgy is megvéd, csatakiálltással... a social engeering támadás a legegyszerübb.
Szóval sokkal könnyebben eshetsz támadás áldozatául ,mivel egy sima script ami véletleszerüen pingel ,az hamarabb megtalál a rendszer hibái álltal ,mintha külső softwer álltali védelmed lenne... ha meg egy profi személyesen rádszál akkor édesmind1. -
wattafaka
senior tag
Én amúgy lehet dinoszaurusz vagyok, de ahol csak lehet kikapcsolom az update-ket. Utálom, amikor a régóta használt programjaiban állandóan keresgetni kell, hova tették ugyanazt a menüpontot egy update miatt. Arról nem is beszélve, hogy már mindenben reklám, reklám, reklám..
-
Cs1csó
titán
válasz
wattafaka #227 üzenetére
Értelmetlennek tartom ezt az új Windows dolgot főleg a korábban említett 2023-ra kifut a 8.1 és nem marad támogatandó oprendszer a Windows 10 3db aktuális build-jén kívül.
Erre behoznak egy új rendszert ami ahogy nézem egy kis GUI tuning. Sőt már régóta nem a Windows a fő bevételi forrás hanem:
- Azure
- vagy akár a konzoljuk
Ma már inkább marketing a Windows - Microsoft név köztudatban tartása. -
wattafaka
senior tag
Ha ingyen megkapják a jelenlegi 10 tulajok, akkor rendben van. Ha fizetni kell érte, akkor kapják be a "nem lesz több windows" hazugságukkal együtt.
-
ricsi99
addikt
válasz
fatpingvin #220 üzenetére
Úgy hogy "IDE" mdban volt a wincsi telepitéskor... az ahci mód kiválasztánásnál hasalnak meg a rendszerek ,ha másik lapba teszed
-
Cs1csó
titán
Az új Windows-al óvatosan mert lehet majd új gép is kell mellé!
-
Pingüino
senior tag
válasz
-Skylake- #215 üzenetére
Mondjuk már rögtön ott bukik az érvelésed, hogy a ChromeOS együtt érkezik a ChromeBook-okkal, és mást nem is lehet egyszerűen utántelepíteni, így egyértelmű, hogy aki megvesz egy olcsó ChromeBook-ot, az ChromeOS-t fog használni, nem mást. Ugyanez az Apple esete is. Adják az oprendszert a hardverhez, és csak nag buherálások árán tudsz rá mást telepíteni. Elég vad dolog ezek után összehasonlítani őket a Linuxal, amit a mai napig sokan mumusnak tartanak, és kipróbálás nélkül törlik az előtelepített gépekről is.
"Linuxot meg olyanra rakod össze amilyenre akarod, csak nincs duplaklikk az exe-re, a legtöbb ember már ott elakad, hogy a themes folder-hez alapesetben nincs is hozzáférésed, csak A: terminálból , B: kell másik File Manager."
Nem tudom, milyen linuxot próbáltál, de még ha van is olyan, amelyiken ez így megy, elég buta dolog olyat állítani, hogy kompletten mindegyiken így megy, mert ez nettó nem igaz. Linuxon csomagtárolóból szokás telepíteni, mert fent van minden, ami kell. De még ha valami nincs is, akkor is van hozzá ugyanolyan telepítő, mint win-en az exe. Debian alapú rendszereken konkrétan a .deb csomag ilyen. Mint-en meg konkrétan ennyi a téma állítás:
Ennél egyszerűbb a windows-ban sincs. -
fatpingvin
addikt
válasz
#72042496 #184 üzenetére
apropó Theseus hajója... asztali gépem hostneve Theseus, pont ezért. egy Debian rendszer, egy P3-as gépen indult IDE vinyóról, Matrox videokártyával... aztán volr egy Athlon+Geforce, utána egy moddolt Xeon+Radeon (itt volt egy 32-64 bit átállás, felfoghatod újratelepítésnak ha akarod) aztán egy másik Xeon-Radeon, most meg egy Ryzen+FirePro. újrarakni egyszer se kellett, talán csak annyi volt hogy az éppen aktuális GPU-hoz a driver pakkot feltenni és a hálózati interfészeket beállítani.
ezt azért megnézném hogy viszi valaki végbe winnel ami egy típusazonos alaplapcserével is használhatatlanná tud válni. -
Dave™
nagyúr
válasz
-Skylake- #215 üzenetére
Sajnos nem érted azt, amiről írsz, de egyébként sem ez a topik témája, így megkíméllek attól, hogy egyesével cáfoljam meg őket. Én aztán biztosan nem akarlak semmiről sem meggyőzni, csak annyit jeleztem, hogy van olyan OS, ami egyszerre modern és nem hordoz magában vizuális elemeket a 90-es évekból.
-
fatpingvin
addikt
válasz
-Skylake- #215 üzenetére
egy dologban vitatkoznom kell veled, amúgy egyetértek. amellett hogy nincs központi irányvonal, a különböző Linux disztrók és kapcsolódó projektek igenis pontosan oda koncentrálnak amire a felhasználónak szüksége van. az egy teljesen más kérdés hogy ez nem a windowson szocializálódott júzerek tömegigénye.
és ez szerintem így van rendjén. az egész "linux desktop éve" agymenéstől ezért is kapok hülyét, ugyanis az már kb 15 éve megvan: akinek ez kellett az már évtizedekre tekint vissza.
ennek a sztorinak már lényyegében csak egy mellékszála az hogy ezen már amúgy régen túl vagyunk, az r=1 júzerek igényeire fókuszáló összeállítások és megoldások is régóta piacon vannak, az persze más kérdés hogy a megszokás hatalma, valamint az hogy a winen felnőtt emberkék akik ténylegesen megtanulták a windowst azoknak ez idegen lesz.
ezzel nem hitvitát szeretnék indítani csak rávilágítani arra hogy az általad leírt jelenségnek elég sok különféle értelmezése van.
amúgy meg ha már az anekdotás példánál vagyunk: bioinformatikus körökben a Linux dominál. nem azért mert Linux-only toolokat használnánk hanem azért mert empirikuss tapasztalat hogy jobb és alkalmasabb. -
fatpingvin
addikt
válasz
#40993792 #205 üzenetére
szerintem az hogy valaki hogy áll hozzá a termékhez és hogy mi az álláspontja a cég üzletpolitikájával kapcsolatban az nem igazán választható szét.
én pl apple cuccokat kifejezetten a cég üzletpolitikája miatt nem vásárolok, akkor sem ha az adott esetben a piacon a legjobb (M1). a microsoftot azon túl hogy szerintem 40 év alatt nem sikerült használható terméket piacra dobniuk, hasonló okokból nem támogatom a pénzemmel. mindkettő nélkül kerek az élet. -
-Skylake-
addikt
Szerintem épp eleget elmond a Linuxról mint általános desktop rendszerről a tény, hogy az összes disztró teljes market share-e pont megegyezik a Chrome OS market share-el.
Ezzel nem azt mondom, hogy a Linux rossz félre ne értsd, pusztán csak azt, hogy mennyire nem oda koncentrál ahova arra a user-nek szüksége lenne. A Chrome OS oda koncentrál ami ahova kell, lényegében egymaga be is előzi a teljes Linux univerzumot. A Mac is oda koncentrál ahova a userbase várja, el is van terjedve. A Win is oda koncentrál ahova a userbase-nek szükséges, világvezető is.Ezek a számok nem véletlenül alakulnak így, a 2,3% market share pont azt jelenti amit, hogy 100 emberből ~ 2 választja azt a megoldást. 98 embernek nem kell. Hihetsz bármiben, de be kéne látni, hogy ennek oka van. Ha bemész egy pékségbe ahol 100 emberből 98 egy adott kiflit vesz, 2 ember meg egy másik fajta kiflit, akkor ott általában nem a 98 ember téved.
Néha néha feldobok egy disztrót megnézni milyen, de sosem bírta még 1 nap felett. Mikor építőmérnökire jártam, egyetlen szaktársam sem használt semmit Win-en kívül. A közvetlen környezetemben senki nem használt soha Linuxot, az ismerőseim/családom nagyrésze Win-t, kisebb része (gazdaságis/orvostan hallgató/stb ismerősök) MacBookot használnak. Én egy tisztán big data / cloud cégnél dolgozok, 1-2 fejlesztőn kívül minden Windows, maguknak a platformoknak a dev/prod felületei is mind Windows vagy maximum Web. Na most szerinted itt mindenki hülye mert nem veszi észre, hogy mennyire jó lenne ide a Linux, vagy annyira mégse lenne jó ? Win mindenre IS jó a hétköznapokban , játéktól kezdve bármi, ha kell egy program az Win-re biztosan van. Akinek ennél kevésbé kell gép mert csak net/email/netflix, annak a Mac-nél nincs jobb választás, a Mac a "valódi, minőségi Linux".
Ha neked jó a Linux az tök jó, akkor te 1 vagy abból a 2 emberből akit a 100-as mintából vizsgáltunk. A többieknek meg kevés, mert nem azokra a problémákra ad kérdést amit az átlag user feltesz, hanem arra amit sose tesz fel. Józsinak az kell, hogy menjen a Word meg a játék, a Linux meg arra ad megoldást, hogy mindent IS szeméylre szabhass , minden olyat , ami egy átlagember fejében meg sem fordul, mert azt sem tudja, hogy létezik. Windowson egy téma van, úgy néz ki ahogy de megy aztán kész. Linuxot meg olyanra rakod össze amilyenre akarod, csak nincs duplaklikk az exe-re, a legtöbb ember már ott elakad, hogy a themes folder-hez alapesetben nincs is hozzáférésed, csak A: terminálból , B: kell másik File Manager.
Érted a lényeget ? A kérdés az, hogy hol tudok rábökni a témára, hogy máshogy nézzen ki. Az android erre ad egy jó választ, mert ott a témaválasztó a főmenübe, a Linux meg ad egy szar választ, mert ez egy szar válasz. Ez a baj, hogy a Linuxnak minden válasza ilyen. Azért nem terjed home userek közt, mert alkalmatlan a rendszer arra, hogy home userek használják. Céleszköz, célfeladatokra. Otthonra még egy Chrome OS is sokkal jobb, ezerszer kevesebbet tud, de terminált az életbe nem kell lenyitnod rajta és ez a lényeg.
-
Dave™
nagyúr
Én ismerek olyan OS-t, ami szintén rengeteget fejlődött az idők alatt, szintén rengeteget mindent támogat (esetenként még többet, mint a Windows) és mégis teljesen egységes és modern felülete van. Szóval nem kell semmiféle görbe tükör, okkal változnak ezek a trendek, ahogyan te sem egy IBM terminálon keresztül dolgozol szerintem és nem 20-30 éves alkalmazásokat használsz.
-
arabus
addikt
Esetleg egy görbe tükörként is lehet ránézni,mely szemlélteti az idők során mennyire torzult az emberek józan itélőképessége,mennyire értékelhetetlenné vált számukra egy 36+ éves operációsrendszer funkcionális zsenialitása a 26 év fejlódési ciklusainak egyetemleges tartalmának összességével együtt.A több ezres haedverek hellyel-közzel maradéktalanul való kiszolgálásának tudásával együtt.
Talán kimondhatjuk hogy tényleg siralmas állapotba került az emberek értékrendje és annak értékelési képessége. -
Dave™
nagyúr
Ezt most találtam, kiválóan tükrözi, hogy érdemben semmi sem változott:
-
Pingüino
senior tag
válasz
#40993792 #201 üzenetére
Ritka, aki ilyen higgadtan fogadja, ha valaki nekimegy. Respekt.
Amellett is, hogy a preferenciáid az enyémmel sem egyeznek, mert nekem is megvan a véleményem az Apple üzletpolitikájáról, de lehet ezt megfelelő hangnemben is tárgyalni (már akivel).A 195-ösre pedig: Igen, egyik rendszer sem tökéletes. Olyan komplexek már, hogy nem is lehet 100%-ost készíteni. Szóval elsődlegesen nem is a megbízhatóságot kell összehasonlítani, hanem hogy két hasonló használhatósággal bíró rendszerhez milyen konstrukcióban lehet hozzájutni. Ebben a tekintetben a zártsága, a szabványokhoz való viszonyulása, és az árazása miatt az Apple azért bőven hagy kívánni valót.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph A Microsoft bejelentette, hogy pontosan mikor nyugdíjazza az aktuális operációs rendszerét.
- PlayStation 5
- Milyen processzort vegyek?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- LEGO klub
- SONY LCD és LED TV-k
- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Eredeti játékok OFF topik
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 Pro Max 256GB / Normál állapotban / 12 hónap jótállással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS PRO WS W790E-SAGE SE alaplap garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Apple Macbook PRO 15" 2018 i9 32GB 500GB 560X 4GB notebook garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP Pavilion X2 Tablet - Intel Quad Z8300 I 2GB I 32GB SSD I 10,1" Touch I Cam I W10 I Gar
- Nvidia Quadro K2200 4GB GDDR5 PCi-e videokártya 2xDP, 1xDVI
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest