Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Felesbandi #33 üzenetére

    Hát ezzel azért vitatkoznék. :)
    Egyrészt Androidon a legjobb tudásom szerint a mai napig megoldatlan probléma a töltés + adat, miközben az iPhone-omhoz vettem egy ilyen fülest, ahol van külön egy Lightning bemenet magán a fülesen, hogy tudd tölteni a mobilod zenehallgatás közben. (Még azon túl is, hogy egyébként ott van a Qi mint alternatív opció, amennyiben az rendelkezésemre áll, ami szintén nem egy túl gyakori feature az Androidos mobilok közt.)
    Másrészt meg ezt a funkcionalitást meg tudod szerezni külön adapterrel is, pl nekem ilyenem van.
    Igen, léteznek adapterek USB C-hez is, de ezeknek a megbízhatósága nagyon is kérdéses, eleve nem minden mobil támogatja őket, és amelyik igen, az is csak korlátozásokkal (pl. lassan tölt vele), és a legtöbb az USB C + jack kivitelben van, USB C + USB C kivitelben már nincs, holott ha valóban egységes csatlakozót akarunk használni, akkor az egy nagyon is valid felhasználás lenne, hogy az USB C-s fülesemet tudjam használni, miközben töltöm a mobilom.
    Másrészt pedig egy kezemen meg tudnám számolni hány olyan mobil van, amelyik hajlandó kezelni a DisplayPort Alt Mode szabványt, miközben gyakorlatilag minden egyes iPhone magától értetődően kezeli a VGA-t és a HDMI-t is.
    Persze tudom, mindkettőre létezik wireless megoldás, de azok sem jók minden élethelyzetben, és legalább annyi problémát nyitnak ki, mint amennyit megoldanak. Tapasztalatból mondom. :K
    Persze ettől még igaz az, hogy 2022-ben gáz az, hogy Lightningon az USB 2.0 a max, ezt kétségtelenül aláírom, na de nem csak ennyiből áll egy mobil csatlakozója.

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák