Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Ezekiell #9 üzenetére

    Ez nyilván erősen függ az igényektől is, de az USB, pont az univerzálisságából adódóan nagyon sok mindenre jó, csakhogy ha egy kábel minden létező specifikációnak meg akar felelni, az egyrészt fizikailag vastag kábelt eredményez, plusz a kábel lehetséges hosszát is behatárolja, plusz elég drága dolog lenne minden feladatra a legfaszább kábelt venni.
    Éppen ezért manapság elég gyakori megoldás az, hogy egyes kábelek specializálva vannak. van olyan kábel, ami megfelel az USB PD 3.0 szabványnak, és akár 240 W-ig képes tölteni az eszközöket, cserébe mondjuk csak USB 2.0-s adatkapcsolatra képes.
    Ugyanígy van kábel, ami megfelel az USB4 maximális adatátvitelének, de cserébe nem tudod vele csak 30 W-on tölteni a gépedet, és csak 1 méter hosszú, mert csak adatátvitelre való, arra van kihegyezve.

    Ezzel egyébként nekem nincs is semmi bajom, ameddig a gyártók pontosan feltüntetik, hogy a termékük mire képes, és a feltüntetett adatok ténylegesen meg is felelnek a valóságnak.
    Nekem mondjuk sikerült úgy vennem Kínából USB C tápegységet, hogy a hozzá mellékelt USB C kábel nem bírta a terhelést, és tönkrement, valószínűleg elégett benne valami.

    De még optimális esetben is az embernek oda kell figyelnie, hogy mit vesz, mire akarja használni, stb. Meg persze a tény, hogy vagy vesz több kábelt olcsóbban, de célirányosan, vagy kevesebb, de drágább kábelt, ami mindenre jó.

    kakuk.tamas:
    Szerintem egyáltalán nem baj az, ha ugyanazzal a csatlakozóval többféle felszereltségű kábelek léteznek párhuzamosan.
    Az azért kissé overkill lenne, ha minden egyes kábelnek kötelező lenne a maximumot teljesítenie.
    Ha mondjuk én egy USB Audio szabványú eszközt akarok csatlakoztatni a gépemre, akkor marhára nem akarok olyan kábelt venni, ami több száz W-okat visz át, meg több tíz Gb/s adatot, mert minek? Vagy ha direkt olyan kábelt keresek, amiu hosszú, akkor az szintén törvényszerű, hogy kisebb átvihető teljesítménnyel kell, hogy járjon, hiszen DC-ről beszélünk.
    Szerintem sokkal inkább lenne fontos megkövetelni a pontos és közérthető tájékoztatást az egyes specifikációkról minden kábel és tartozék esetében.

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák