Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz dabadab #28 üzenetére

    A felső kategóriájuk szépen hozzádrágult (sőt a 11 Ultra le is hagyta) a nyugati gyártók zászlóshajóihoz, ők is szépen kivettek mindent (jack, töltő) miután jól kiröhögték Twitteren a többieket, hogy milyen köcsögök. A közép és alsó kategóriában ott kell sakkozni, hogy melyik telefonban van NFC, Qi, elég memória, gyorsabb-lassabb SoC, meg még pár funkció, mint például hogy vajon a szar beszállító kijelzőjét kapja a te készüléked vagy sem. Kb random generátorral döntik el a paramétereit egy-egy terméküknek, amiket hetente kell bemutatni, hogy még véletlenül se lehessen követni.
    Az egész cég amúgy egy hatalmas nyúlásból indult, bár egy konkurens kínai cégtől vették a telefonkészítés ötletét (illetve az egész business plant), aztán ők hozták be azt is, hogy flash sale-en lehet csak hozzájutni a termékhez, ami azt jelenti, hogy pár másodperc alatt elfogy az néhány ezer darab, amit nyitásra gyártottak, aztán lehet várni heteket-hónapokat az új szállítmányra. Még Mi2 korszakban próbáltam egy darabig venni tőlük telefont, aztán feladtam, amikor sokadik alkalommal is esélytelen volt (kb úgy nézett ki mint most a konzolokkal és VGA-kkal, csak mesterségesen. Tabletet vettem tőlük Mipad 1 és 2-t is, egy rakás szar volt a szoftverük, annyira bugos volt, nem működtek funkciók, amik AOSP-ben benne voltak mert átírták/kihagyták őket, frissítés kb nulla volt hozzájuk (az 1-hez talán összesen egy frissítés jött közel egy év alatt, és az sem major, hanem valami kis bugfix). Sikerült vegyek egy Mi5-öt is, akkori flagshipjük, kb pár hónappal rá kihozták a Mi5S-t, és onnantól a sw támogatása nullára redukálódott a Mi5-nek, pedig igencsak bugos volt. Kernel forrást persze nem adtak ki csak nagyon későn, pedig be lett ígérve, így nem lehetett érdemben 3rd party ROM-ot fejleszteni rá. Közben meg előtérben levő appokat bezárt, amikor elfogyott a RAM, nem működött háttérben a GPS (csak pár percig), meg már tudom is én milyen problémák voltak vele (vissza lehet keresni, elég sokat panaszkodtam a topikjában). Általában az volt a válasz, hogy tegyem fel az Eu ROM-ot meg a miuihu-t, meg tudja fene melyiket, de egyik sem működött igazán jól, csak más bugok voltak bennük. Persze bootloader unlock is csak a Xiaomi szoftverével ment, külön kellett igényelni IMEI alapján és remélni hogy pár hét alatt elküldik a feloldó engedélyt.
    Azóta az változott leginkább, hogy még több modellt futtatnak párhuzamosan, még kevesebb support juthat így rájuk és szépen az árak is felkúsztak. Ha ezt kívánják művelni az autókkal is, akkor talán jobb, ha a LeEco sorsára jutnak :U

Új hozzászólás Aktív témák