Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) pschio

pschio
(őstag)

"Ez a módszar nem különbözik attól."

Amúgy jó cikk! :R

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) morgyi

morgyi
(veterán)

Előfordulhat hogy az NV saját VR szemüveget akar az évtized vége felé.

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#3) Z10N

Z10N
(addikt)

Amondo vagyok, hogy ez a jovo. Nem az ilyen headsetek. A jack-es az igaz ;)

Ui: Persze az elsonel ennel is mindenki hanyni fog :)

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4) flashpointer

flashpointer
(senior tag)

Akkor biztos nem is a mozgásérzékelő késleltetése okozta a hányingert (ami már minden szemüvegnél megszűnt így a hányinger is , véletlen egybeesés)

(#5) #45185024 válasza flashpointer (#4) üzenetére

(törölt tag)

Dehogy szűnt meg.
Másrészt meg nem egy dolog okozza a valóság érzékelés hiányát hanem az összes együtt.
Ebből az egyik a fókuszhiány. és a kis FOV a kevés freki a szemek közötti késleltetés, a hang és még ki tudja mi amit lehet fel sem derítettek, de az egyensúly érzékelő szerv is a füledben.
Step by step...

(#6) morgyi válasza #45185024 (#5) üzenetére

morgyi
(veterán)

Én arra lennék kíváncsi hogy az mit okoz, hogy egy tengerpartos virtuális környezetben belegyalogolsz a tengerbe. A lábad meg nem érzékel a valóságban vizet. Vagy ha lenézel a VR sisakkal a testedre és nem látod a tested.
Vagy ha a kamera érzékeli a kézmozgásod is, és lerenderel egy virtuális kezet neked, amivel tárgyakért tudsz kinyúlni a virtuális térben. A kezeddel meg a nagy semmit kapkodod, és át tudsz nyúlni egy falon pl.

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#7) tecsu

tecsu
(addikt)

Hát, azért elég érdekes az érzet illetve az, hogy milyen könnyen becsaphatók az érzékelésünk.
Az Edinburgh-i kastély melletti Camera Obscura múzeumban különféle eszközöket lehet kipróbálni, amik játszanak az érzékszervekkel. Számomra volt egy megdöbbentő dolog: szobában forgó hordó belsejében kellett átmenni egy függőhídon. A híd teljesen stabil volt és nem mozdult, csak át kellett sétálni rajta.
A gond az volt, hogy a szemem látta a nagy hordót forogni körülöttem (enyhe színes fényekkel) és nem tudtam kapaszkodás nélkül átmenni a hídon, mert folyamatosan oldalra kibillentem, mint egy részeg. :-)
Tudtam, hogy becsap a szemem, de nem tudtam legyőzni. Másokat látva, senkinek sem sikerült. :-D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#8) #45185024

(törölt tag)

Érdekes lehetett...
Állítólag ha egy orr van a képen , már nem egy bohóc orr hanem mind a két szemed látja a saját orrod akkor kevésbé szédülsz mert van egy fix viszonyítási pontjuk.
Ezért ezt bele fogják renderelni a képbe.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.