Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor77

    titán

    válasz b. #5 üzenetére

    Minek, ki nézegeti a driver felületét?

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • Duck663

    őstag

    válasz b. #84 üzenetére

    Az az RX 580-tól jobb már, ami meg kevés 2560*1440-en, szóval ha hozza azt a szintet, és jó az ára nekem jöhet és ha jó az ára akkor a tockosok is repkednek! :) 299$-ról hallani... (Mondjuk kétlem, de azért remélem.) Szerintem lesz újra 2 GPU egy kártyán, hasonló felépítéssel, mint az érkező CPU-knál, és 1 egységes memóriával nem 2*xGB, és az lenne az igazi durranás. Az meg aztán különösen, ha 3-4 GPU-t is össze tudnának így rakni. Ha a Navival még nem is fog menni, de szerintem utána valami ilyesmi jön majd (Tesztelni tuti fognak valami ilyesmit). Terveznek 1 kis GPU-t miből 1 mehet APU-ba 2,3,4 meg dGPU-ként. Egy lapkával lefednek mindent. Azt is el tudom képzelni hogy a PS5 is valami ilyen felépítésű lesz, alapból 2 teljesítményszinttel.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz b. #90 üzenetére

    "ezeket az állításokat mire alapozod?" Arra, hogy az RPM-et nem úgy használják, ahogy eredetileg tervezték. Hogy pontosan mennyit hozhatott volna, nem tudom, de szerintem 10-30% között lehet.

    Ne oldalazz kérlek. Nem valami "oldal" alapján döntök. Egyszerűen az nv piaci magatartása az amitől hánynom kell. Még a saját felhasználóival is t..ű, gátolják a fejlődést. Nézd meg hogy néznek ki és hogy futnak a "támogatott" játékaik. Mondjuk nézd meg a Crysis első részét mikor jelent meg? 2007? 2008? Most hol tartunk ahhoz képest? Durva visszalépés történt, minőségben, optimalizáltságban egyaránt. Efféle gyártó terméke nem kell. De ha lenne egy XY gyártó, amely letesz az asztalra egy számomra megfelelő VGA-t és megfelelő szoftveres támogatást is nyújt hozzá, akkor simán váltanék Radeonról. (Az Inteltől Kodurival a fedélzeten, nem tartok ettől.)

    Ha 299 helyett 350 lesz nem érdekel, ha 299 helyett 599, na akkor viszont már én verek nyakon valakit! :D

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz b. #93 üzenetére

    Nem kapott engem el semmiféle marketing rém, rám az a sok sz@r ami mindenhonnan tódul a legkevésbé sincs hatással, én csak tovább látok az orrom hegyénél, és nem vagyok elfogult senkivel sem. bár az kétségtelen, hogy el, elítélek ezt-azt. Az hogy a piac kétszereplős és ezáltal ez elfogultságnak érződhet, az nem az én hibám. Egyébként te kérdezted én meg elmondtam, illetve a véleményem is, de én is elengedtem. Felesleges diskurálni, hiszen nincs mit felhoznod, ntrollék védelmében! :)

    (#92) Cobra652: A physx és a gameworks kötöttségei, neked nem elég rombolás?
    Nem nekem, hanem a piacnak, ha piacot akarnak szerezni, márpedig valószínűleg azt akarnak, akkor két módon tehetik, az egyik, hogy növelik a tempót, ez nem biztos, hogy összejön, ha nem, akkor marad a másik, az agresszív árazás. :) Ryzen-Intel viszonylatban, hogy is állunk? Szerintem nem olyan reménytelen a dolog. :)

    De tényleg hagyjuk. :)

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz b. #98 üzenetére

    Mit is írtál? Idéznélek: "ezt közismert NV elfogult emberkeként mondom." Ezek után ne! :) Én problémázás nélkül megvenném más gyártó VGA-ját pl. Matroxot, ha feltámadnának. És te? Valahogy kétlem, hogy meg tudnád tenni! :)

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz b. #105 üzenetére

    Nem az AMD dicséret volt a lényeg, hanem az, hogy elfogult vagy egy adott irányba, ezért felesleges lett volna a teljes mondatot idéznem. Én mindenféle problémázás nélkül megvennék egy VIA-Matrox kombót is, ha az felel meg az elvárásaimnak. Jelenleg Intel+Radeon van amúgy.

    Pontosan leírtam mi a problémám az nv-vel. Piachoz való hozzáállásuk, gameworks, physx, szabványos technológiák messziről kerülése, ez pedig aztán a bort iszik és vizet prédikál kiemelt esete. Beszélnek a nyílt technológiákról, de messzire elkerülik őket, amit támogatnak is pl OCL azt is csak addig a szintig amíg nagyon muszáj. Igen, emiatt pontosan utálom őket, mert fogják és gátolják a fejlődést, a saját maguk felé terelés is egyfajta gátlás, de ettől nem vagyok más gyártó fanja. Az pedig, hogy nincs választék, nincs egy Matrox, sajnálatos, de nem az én hibám, illetve nem a felhasználóké.

    Ha nem hozza azt a szintet majd a Navi amit a levegőben van, akkor ott a választás lehetősége. Más gyártó, ahol sajnos nagy választék nincsen, vagy kompromisszum. De nyugodtan elhiheted, hogy ha lenne választék, habozás, "jaj ezt a gyártót úgy szeretem" nélkül váltanék másra.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák