Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Dare2Live #49 üzenetére

    Azért játszik a nagy átlag 60Hz-es monitorral mert 2évtizeden át ezt nyomatták LCD-n... 5év se kell és minden monitor minimum 144Hz-es lesz. 10év múlva meg már csak kb az irodákban lesz 60Hz - excel-ben tényleg hót mind1 na meg a next-gen konzolok miatt nem kizárt a 30/48Hz kifejlesztése ;]

    A csoda-sync legyen az zöld vagy piros nem létfeltétel. Vehetsz csak simán 144Hz-es monitort, az is óriási előrelépés egy 60Hz után: egyszer egy másik játék miatt kikapcsolva maradt a G-Sync és 144Hz ment sima normál V-Sync üzemben, alig észrevehető a megakadás ha aláesik - ugyanez 60Hz-nél már kész katasztrófa.

    A G-Sync valóban drága felár de nem vagyok meggyőződve róla hogy a másik verzió az ingyenessége ellenére is tökéletes / ugyanolyan hatásosan működik. A nép meg majd eldönti miért mennyit fizet mint mindig.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • M@trixfan

    addikt

    válasz t72killer #1 üzenetére

    Én abban nem vagyok biztos, hogy egyáltalán a folyadékkristály képes normálisan mozgást megjeleníteni. Elviekben rendben van, hogy a "sample and hold" hibáját csökkenti a minél nagyob frissítési frekvencia. A megfelelően kicsi válaszidő és a kellően rövid kép élettartam adná azt amit "low persistence" kijelzőnek neveznek. Itt nem arról van szó pusztán, hogy látszik-e a különbség, hanem játék közben érezhető. De mondom, én még nem láttam olyan LCD-t ami ne kenné a mozgást. VT60 plazma után ordít LCD-n videót nézni és játszani is gagyibb. PlayIT-en dumáltam erről a Simhouse-os srácokkal, kellően egy hulámhosszon voltunk az LCD technológia szeretetét illetően :) Minden esetre én nem igazán vagyok meggyőződve ezekről a 300K+ forintos monitorokról 1000:1 mosott kontraszttal.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák