Hirdetés

Aktív témák

  • rushty

    senior tag

    Hetek óta bombázott e-mailben, hogy találkozzunk. Olvasta néhány párkapcsolatos cikkemet, és be akarta bizonyítani, hogy tévedek: nem nehéz normális párt találni. A világ tele van főnyereményekkel, csak ők rejtőzködnek. Gondoltam, én nő vagyok, kell a férfiszemszög, belementem a találkozóba.

    A kávézóban egy jól szituált, kockás inges, inkább negyven felé járó fiatalember várt. Pontos volt, kimért, kellemes külsejű. Nekem az a kissé “szürke” típus, de ahhoz már eleget láttam, hogy tudjam:

    a világ tele van sármos kalandorokkal, egy átlagos külsejű fiú is lehet a világ legklasszabb pasija.

    Akkor már kicsit megriadtam, amikor kinyomtatva, és szövegkiemelővel ízekre szedve elém rakta két cikkemet, hogy “ő készült”, és szeretné, ha tudnám, miről fogunk beszélni. Halkan megjegyeztem, hogy kábé tudom, mert a cikkeket én írtam. Gondoltam, nehéz lehet ez neki, lazítani akartam, kértem, meséljen önmagáról.

    Megtudtam, hogy 37 éves, vegyész-közgazdász. Jó állása van, szép kis lakása, pedagógus szülők, két idősebb testvér, mind nagycsaládosok, kiegyensúlyozott(nak tűnő) érzelmi-anyagi háttér. Az egyetemen volt egy barátnője három évig, de a lány külföldre ment ösztöndíjjal, és ott be is pasizott, nem jött többé vissza.

    De ez már 12 éve volt, azóta nincs senkije, pedig keres. Itt tettem fel a kérdést: “Szerinted miért?” Halálra rémült. Hogy ő erre most bármit mond, én biztos félre fogom érteni. Mondom: “Miért értenélek? Azért hívtál ide, hogy meghallgassalak, nem? Hát most meghallgatlak.”

    Mérhetetlen kínban volt szegény. Mintha arra számított volna, hogy tollba mond nekem egy cikket, és azzal le is lesz tudva az egész. Hogy kérdezni fogok, arra nem készült fel.

    Ekkor mással próbálkoztam. “Mégis, mit keresel egy lányban?”

    Ekkor váratlanul megnyílt. Nem mondom, hogy ömlött belőle a szó, de azért listázta rendesen. Mármint az elvárásait.

    Revolut meghívó pü-ben

Aktív témák