Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz .mf #2 üzenetére

    Bár ez minden ilyen NAS topicban előjön, de a hasonlatod kábé olyan mintha azt mondanád, hogy mit kell itt százezreket kiadni egy telefonért, mikor 10000Ft-ért megveszem a feltöltőkártyásat?! Az is telefon, nem? Vagy minek az 100 millás luxusautó, mikor a 20 éves használt suzukinak is van 4 kereke és gurul is. Há' nem? De. :DDD

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz .mf #6 üzenetére

    Igazából erre a "next, next, finish"-re reagáltam. Igen, hardveresen kevesebből is össze lehet rakni erősebb gépet. Igen, fel lehet telepíteni egy OMV-t vagy truenas-t egyszerűen. Ha csak egy fájlszerverre van szükséged, akkor még tán igazad is van. De ez a NAS egy komplex cucc, rengeteg funkcióval, mobil alkalmazásokkal, alacsony fogyasztással stb. amiket ha mind meg akarnál valósítani egyben házilag, akkor már nem jönnél ki sokkal olcsóbban vagy nem csak annyi lenne, hogy next-next-finish. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz atis123 #14 üzenetére

    "Mondjuk a mobilalkalmazás pont nem lenne indok, szerintem azt sokan tudnák nélkülözni. "

    Ezt csak a teljeség igénye nélkül említettem, mint tipikusan olyasmit, amit nagyon nehéz csak úgy összetákolnod, hogy működjön is. Amúgy sokan használják, hogy telefonon bárhol mutogassák a fotóikat vagy vidóikat stb. de például a QVR-hez is van mobil app, ami szintén nem elhanyagolható, ha valaki az rögzítésre is használja a NAS-t. Nem mondom, hogy mindenkinek életbevágóak a mobilalkalmazások, de sokan használják.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz .mf #15 üzenetére

    "Ezek rétegigények, szerintem az emberek többségének nincs rá szüksége, nekem sincs (egyszerű fájlszerverként használom)."

    Ha neked nincs, akkor tényleg felesleges kiadás egy ilyen NAS, egy fájlszervert bármiből lehet csinálni, sokkal egyszerűbben és olcsóbban is. A magad nézőpontjából természetesen igazad van, viszont ezt azért túlzás kivetíteni általánosságban, mert sokaknak meg igényük van egy NAS nyújtotta képességekre, amivel kiváltanak több céleszközt anélkül, hogy mélyebben érteniük kellene hozzá. Ha nem így lenne, akkor nem lenne QNAP meg Synology 10+ éve.

    "Ha már ennyit elkérnek érte, legalább egy kicsit kevésbé spóroltak volna a hardveren"

    Ezzel nem tudok vitába szállni, szerintem is drágák ezek az eszközök. Ahogy mostanság elég sok más dolognak, úgy ezeknek a NAS-oknak is elrugaszkodott az árazása. Mondom ezt úgy, hogy szakmában dolgozóként magamnak is bármikor tudnék fájlszervert építeni, hardver is akad itthon bőven, de mégis egy QNAP-om van.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    Egyébként annyit még hozzátennék az árazással kapcsolatban - árnyalandó a képet -, hogy ha mondjuk egy kisvállalkozást nézünk, akkor egy ehhez hasonló NAS-al simán elvannak és különösebb szakértelem nélkül akár maguknak beállítják és kész is. Az ára bár "magas", de ha mondjuk ehelyett egy olcsóbb gépből szeretnének szervert, akkor meg kell fizetniük egy szakembert, aki felkonfigurálja és utána felügyeli is. Ha ennek az óradíját hozzáadom az amúgy olcsóbb vashoz, akkor már az olcsóbb megoldás lesz a drágább. Ha így nézem az árát, akkor már nem annyira vészes.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Candy #34 üzenetére

    "Igaz, hogy a konfigolás során átestem kábé két darab agyhalálon, hiába szakma, ugyanakkor erősnek érzem, hogy a hulladék celeronos platformért elkérnek 200k-t."

    Ha magadnak csinálod, akkor oké, de mondjuk ha ügyfélnek csinálnád, akkor mennyit számláznál ki az "agyhalálokért" munkaórában? Neki már úgy nem is biztos, hogy a NAS lenne a drágább. :) Mellesleg ezek a "hulladék celeronos platformok" röhögve mennek 10+ évig gond nélkül.

    "Egyébként terméktámogatás mennyi ideig van ezekre a csodákra? "

    Sok. QNAP-ból az ügyfélkörben van 8 éves NAS, amire még simán jönnek a frissítések, Synology-nál 12 évesünk is van, arra is. Szóval elég hosszú a terméktámogatás.

    "Egyébként mi szükség van a hot-swap fiókra? A csavarmentes szerelést még csakcsak megértem, de nem bírja ki az eszköz azt a tízperces downtime-ot?"

    Az eszköz még csak kibírná, de lehet épp a user nem. Van ahol / akinél igény, hogy leállás nélkül lehessen cserélni lemezt benne. Ahol sokan használják ott ez simán lehet elvárás lehet, vagy ahol például kamerákról folyamatosan rögzít a NAS ott sem biztos, hogy belefér.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák