Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz .mf #15 üzenetére

    "Ezek rétegigények, szerintem az emberek többségének nincs rá szüksége, nekem sincs (egyszerű fájlszerverként használom)."

    Ha neked nincs, akkor tényleg felesleges kiadás egy ilyen NAS, egy fájlszervert bármiből lehet csinálni, sokkal egyszerűbben és olcsóbban is. A magad nézőpontjából természetesen igazad van, viszont ezt azért túlzás kivetíteni általánosságban, mert sokaknak meg igényük van egy NAS nyújtotta képességekre, amivel kiváltanak több céleszközt anélkül, hogy mélyebben érteniük kellene hozzá. Ha nem így lenne, akkor nem lenne QNAP meg Synology 10+ éve.

    "Ha már ennyit elkérnek érte, legalább egy kicsit kevésbé spóroltak volna a hardveren"

    Ezzel nem tudok vitába szállni, szerintem is drágák ezek az eszközök. Ahogy mostanság elég sok más dolognak, úgy ezeknek a NAS-oknak is elrugaszkodott az árazása. Mondom ezt úgy, hogy szakmában dolgozóként magamnak is bármikor tudnék fájlszervert építeni, hardver is akad itthon bőven, de mégis egy QNAP-om van.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák