Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz #58978304 #930 üzenetére

    Amúgy a cukor részére kitérve: én ketogén diétázom már 8 hónapja (most lett emg a 45. minusz kiló:D) és annál kifejezetten figyelni kell a cukrot (én személy szerint napi 20g szénhidrátot engedtem meg magamnak, de van lazább 25 vagy 50es is - s az alacsony glikémiaindexes kell legyen, semmiképp ne cukor) na éshát rossz a helyzet itthon igen, de közel sem annyira mint usaban. Na ott nem tudom h lehetne ezt csinálni, mert ott tényleg még a sütendő bacon is tele van baszva cukorral :D Az se lepne meg ha még a zöldségeket a piacon is cukroznák :D

    És igen, a cukor szvsz sokkal keményebb drog mint egy kokain. Egérkisérleteken pl a rászoktatott kokós egerek is elöbb mennek a cukorra mint a kokóra:P De valahogy el van ez az egész mismásolva, full elfogadtuk az 50-es évek tévképzeteit a zsírról és cukorrol s azóta tök természetes h mindenki azt nyomja, meg a zsírcsökkentett (majd hozzáadott cukrot tartalmazó, h azért íze maradjon) szarokkal tömjük az embereket s érdekes mód azóta van járványszerű elhízás, cukorbetegség, depresszió. Konkrétan egy brutálisan nagy drogkísérlet ez az egész ami 70 éve folyik :)

    (a keto 20g-os limitje szélsőséges, fogyáshoz jó, de nem feltétlen KELL - bár lehet - egészséges testnek ketonokon élnie. de cukrokon semmiképp nem kellene. gyümölcukron se feltétlen, csak mértékkel - egy banánban ugyanannyi cukor van mint egy snikersben - nyilván nem egy az egyben megfeleltelthető, s egy banán sokkal egészségesebb választás lenne a kettő közül :D ugyanakkor a vitaminforrások inkább állati és zöldség eredetű forrásokból lehet és érdemes is bevinni, mintsem gyümölcsökből, ez megint egy tök szép tévhit, ami nem igaz h ha nem eszel gyümölcsöt nem juttatsz be vitamint... indexen is volt pár napja erről meg az egész vitaminbogyó lobbiról egy érdekes cikk bwt) Ezt a diétát senkinek nem ajánlom h elkezdje, csak ha alaposan körbejárta, h hogy működik, mire figyeljen - ha valaki csak belevág, 1 hónapon belül kórházba fog kerülni mert tönkrebaszta a szívét pl magnézium és kálcium vagy SÓHIÁNY miatt (igen, ezen a diétán pont h a 2g-os minimumot nehéz elérni szemben a normál étrend esetén az 5-6g feletti értékkel, ami szintén életveszélyes tud lenni)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák