Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Gaben880325

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném! Windowsba indokolatlanul magas a CPU órajelem 4100-4200 MHz. A procim nincs tuningolva teljesen gyári. Az órajel függvényében megnő a hőmérséklet is, van, hogy 45-46 fok ha pl netezek. Ezen kívül fura magas frekvánciájú éles sípoló hangot hallok a házból (az alaplai hangszóró nem lehet mert nincs rádugva) nem olyan hangos de hallható! Ezek az értékek eddig windowsba mindig 24-28 fok és 1400 MHz volt néha ugrált az órajel de az teljesen normális! A hang forrását nem tudom kideríteni, ha a processzorhoz teszem a fülem onnan hallom, ha a kártyához onnan ha a táphoz onnan! Rohadt idegesítő! Viszont azt észrevettem ha az órajel 1400 akkor nincs sípolás, abban a pillanatban ahogy megemelem 4200ra elkezd sípolni.

    Kérdésem adott, valaki meg tudná mondani mitől lehet? Amúgy az egész az MSI command center felrakásával kezdődött, feltettem, állítottam a ventillátor sebességén, valamit bekonfigurált és onnantól vettem észre az egészet, lehet köze nincs hozzá, de próbálok mindent leírni! Ezután visszaállítottam default értékre mindent, amit nem állítottam azt is, nem szűnt meg a dolog, letöröltem a programot az se ért semmit, újra raktam a rendszert, előtte lereseteltem a biost is de még mindig ezt csinálja, aztán van hogy gondol egyet és visszaáll a normális értékekre de csak kis ideig, akkor a sípolás sem hallható.
    Ha valakinek van valami ötlete írjon! Itt a konfigom ha az segít:

    Alaplap: MSI 970 Gaming
    Videókártya: MSI Geforce GTX 980 Gaming 4G (4GB)
    Processzor: AMD FX-8350 (8 mag 4Ghz)
    Processzor hűtés: Cooler Master Nepton 120XL
    Ram: Essencore KLEVV Genuine 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz
    Táp: Cooler Master GX LITE 500 W
    Ház: Cooler Master Silencio 650 Pure (ATX)
    HDD: Seagate Barracuda 1 TB (7200 rpm)

  • stratova

    veterán

    válasz Gaben880325 #1 üzenetére

    Üdv!
    Ez a procid topikja, itt tedd fel a kérdésedet (máskor is mielőtt új témát nyitsz). Általános kérdésekre pedig az azonnali processzoros kérdések órája javasolt ha nem tudod, hogy van e a procinak témája.
    Amúgy én a VRM-re tippelek.

Aktív témák