Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilacus

    senior tag

    Prestigio MultiPhone 4505 Duo

    Június 1-én vettem a telefont, egy Prestigio MultiPhone 4055 Duo helyett, mivel pár problémám volt a 4055-el (nem működött benne a mágneses érzékelő és a tájoló, valamint bizonyos appok moduljait, beállításait újraindításnál egyszerűen elfelejtette) ezért lecseréltem erre a Prestigio MultiPhone 4505 Duo-ra, mivel a boltban (Extreme Digital) azt mondták ebben biztosan működik a mágneses érzékelő és a tájoló.
    Sajnos ebben sem működik a mágneses érzékelő és a tájoló, és ez is elfelejti bizonyos appok moduljait, beállításait újraindításnál.
    A modul elfelejtési, és beállítás elfelejtési problémákra megtaláltam a megoldást azzal, hogy az appok régebbi változatát raktam fel, aminek köszönhetően megszűntek a problémák, csak sajnos ezeket az appokat nem frissíthetem .
    Sokat gondolkodtam azon, hogy mit csináljak a problémák miatt, de a telefon amúgy meg mindenben tetszett és sajnos nem volt annyi pénzem, hogy a 15000-rel drágább Prestigio MultiPhone 4500 Duot megvegyem.
    Hosszas mérlegelés után úgy döntöttem, hogy ezért az árért ez a telefon így is megéri.
    A keserű szájízt félretéve, csak annyi negatív tapasztalatom van, hogy naptárnál a napok-hetek-hónapok léptetésénél nehezen megy a léptetés, nagyon hosszan kell húzni a váltáshoz, viszont miután hozzászoktam már nem gond.
    Intenzív használatnál (ha nem ragad be durván semmi) simán bírja ez egy napot. Az elmúlt hónapban kétszer vagy háromszor kellet újraindítanom azért mert valami beragadt és megszívta az aksit, viszont kicsit kimélve még így is ment a teljes nap. Két napnál nálam nem bírta tovább, de ez valószínűleg kíméletes használatnál több is lehet.
    Volt már több androidom és ez az első ami kikapcsolt helyzetből is ébreszt, ami nagyon baráti :-)

    Röviden ennyi erről a telefonról, talán csak annyit még, hogy több program is lát benne, mind mágneses érzékelőt, mind tájolót, ami azt engedi láttatni, hogy szoftveres a hiba. Érdekes hogy a Prestigio magyar oldalán még mindig nincsen fent ez a típus.
    Sajnos tesztet itt a mobilarénán nem találtam róla, de hátha lesz.

    Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

  • macilacus

    senior tag

    Gyártó: - Prestigio
    Kialakítás: - érintőképernyős
    Kijelző méret: - 4,5 ''
    Kijelző felbontása: - 854 x 480 pixel
    Kijelző színmélysége: - 16,7 millió színű
    Processzor sebesség: - 1,2 GHz, Dual-core
    Memória: - 512MB RAM, 4GB ROM
    Memóriabővíthetőség: - microSD, microSDHC
    Kamera: - 8 megapixeles
    Működési frekvencia: - 1800 MHz, 1900 MHz, 2100 MHz, 850 MHz, 900 MHz
    Adatátvitel: - 3G, Bluetooth, EDGE, GPRS, HSDPA, USB, WCDMA, WiFi
    Operációs rendszer: - Android 4.1 (Jelly Bean)
    Üzenetszolgáltatások: - Chat, E-Mail, MMS, RSS, SMS
    Böngésző: - Android Webkit browser, Flash támogatás, HTML, JavaScript támogatás
    Alkalmazások: - diktafon, ébresztőóra, Google Play, jegyzet, naptár, további alkalmazásokkal bővíthető
    Beépített GPS-vevő: - van
    Hangfunkciók: - hangrögzítés (diktafon), kihangosítás
    Multimédia funkciók: - FM rádió, H.264 lejátszás, hangszínszabályozás, médialejátszó, MP3 lejátszás
    Közösségi funkciók: - Facebook, Twitter, YouTube
    Extra funkciók: - 2db SIM kártya kezelése, 4.0 Bluetooth, Android operációs rendszer, beépített GPS vevő, A-GPS támogatással, Facebook kliens, másodlagos kamera, mozgás érzékelő szenzor
    Akkumulátor: - Li-ion 1800mAh
    Csatlakozás: - 3,5 milliméteres AV csatlakozó, Bluetooth, Micro USB, WLAN
    Méret: - 66x130x10.5 mm
    Súly: - 134g
    Doboz tartalma: - akkumulátor, bőr védőtok, fülhallgató, hálózati töltő, USB kábel

    Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

  • .St.

    tag

    Hello!

    Én is egy ilyen telefonra gondoltam. Sajnos sok tesztet, tapasztalatot még nem lehet róla találni. Egy Galaxy S -t cserélnék le vele, de csak ha megéri. A dual sim lehetőség miatt kellene főleg, de a Samsung -os minőséget nem dobnám csak úgy el. Az már 2 éve megvan, kiméletes használat mellet még mindig bírja 1.5 - 2 napig. A kijelzője nem karcolódik (ami idővel nagy előny, asszony gio -ja már szörnyen néz ki) és elég szép a képe is. Szóval tud ez annyit mint a Samu vagy felejtős?

    Köszi

    -= St forever =-

  • macilacus

    senior tag

    válasz .St. #3 üzenetére

    Nekem Samsungom még nem volt, csak több fajta Sony, ZTE, Vodafone Smart III, meg most ez.
    Röviden az első hozzászólásban leírtam a tapasztalataimat, ha azon kívül konkrét kérdésed van, akkor szívesen válaszolok, de hasonlítani max az említett típusokhoz tudom :DDD

    Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

  • Geault

    csendes tag

    Vettem egy ilyen telót, e között, és a 4322-es között vaciláltam, tapasztalatok:

    A kép nagyon szép, bár zavaró lehet elsőre az automata fényerő szabyálzás, azonban ez kikapcsolható. A sebessége szerintem teljesen korrekt, nem lassul, mindent futtat. Dual SIM-et szépen kezeli, be lehet külön állítani, hogy melyikről akarod az adatforgalmat, vagy, hogy alapértelmezettbe melyikről akarod a hívásokat sms-eket bonyolítani stb.
    A kamera képe közepes, ahhoz képest, hogy nyolc megapixeles egyenesen szar, de ez van. A 4322-esen van led vaku, a 4505-n nincs. Van jópár Prestigio app, de ezeket könnyen el lehet távolítani. Egyetlen dologgal volt idáig bajom, az pedig a GPS jel, ezt nehezen találja, még pozíció frissítés után is...tapasztalt még valaki ilyet a Prestigioján?
    Még hasznos dolog a már leírt lekapcsolt állapotból való ébresztés, tetszik a stílusos bőrtok, a headset amit adnak hozzá állítólag nem vmi jó hangminőségű, de még nem próbáltam ki.
    A RAM egyelőre elégnek bizonyul, annyi kompromisszumot kell csak kötni, hogy a háttérbe tett appokat elaltatja és gyorsan lekilleli nálam, ez pl. torrent kliensnél nem tudom mennyire jó dolog :F
    Összességében bár még csak egy napja tesztelem, szerintem nagyon jó vétel volt. Egy simmel folyamatos nyomkodás mellett kibír egy napot, kettővel már netszes.

  • gyu456

    tag

    Sziasztok

    Van itt még valaki?

    Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

  • macilacus

    senior tag

    válasz gyu456 #6 üzenetére

    Hali!

    Még egy pár napig :-)

    Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

  • gyu456

    tag

    Meg bízható ez a telefon?

    Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

  • macilacus

    senior tag

    válasz gyu456 #8 üzenetére

    Most akarom lecserélni :DDD
    Jön az új, ez meg megy a szervizbe, aztán majd meglátjuk, hogy mit hoznak ki belőle :F

    [ Szerkesztve ]

    Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

  • macilacus

    senior tag

    Na szia mindenki én átnyergeltem mert bedöglött a telefonom :DDD
    A szerviz azt mondta javíthatatlan :K és küldött egy csere papírt :DDD amit mivel már nem lehetett az üzletben kapni :DD másra költöttem :))
    Azt mindenesetre meg kell hagyni, hogy szervizileg nagyon korrektek :K , bár nagyon körülményes a lebonyolítás :W

    Még egyszer üdv mindenkinek

    Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Új hozzászólás Aktív témák