Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • morzso

    csendes tag

    Kedves Forumozók!

    Egy postfixes kérdést szeretnék feltenni, miszerint arra keresem a választ, hogy szeretném logolni a bejelentkezett felhasználókat egy SMTP -s szolgáltatásunkhoz. Addig eljutottam a kérdéssel, hogy a logba bekerül a sasl_auth rész, amibe látom, hogy ki autentikált be és ez kap egy ID -t is ami alapján akár a cc és bc -s leveleket is tudom számoltatni, de sajnos nagyobb tömegű leveleknél előfordul, hogy ez az ID megváltozik, amihez már nem tudok kötni autentikációt emiatt hibás lesz a számolás.

    Keresés után rátaláltam a header_check módszerre, ami logolja a received részben ezt az autentikációt minden egyes levélnél.

    Sajnos mikor beállítom, hogy ezt tegye a logban már limitálva kerül ez a fejléc információ és így pont a lényeg nem kerül bele.

    Arra keresek megoldást hogy ez a sor teljes egészében vagy a legjobb lenne, hogy csak a lényeg kerülne be.

    Az alábbival próbálkoztam:

    /^Received: .*(Authenticated sender:.*)/ INFO

    Ennek eredménye:

    Received: from [192.168.1.4] (dsl51B61713.pool.t-online.hu [

    És valami ilyesmit szeretnék kinyerni:

    Received: from [192.168.1.4] (dsl51B61713.pool.t-online.hu [81.182.23.19]) (Authenticated sender: smtp@csaktesztelek.hu) by smtp.hu (Postfix) with ESMTPA id 375902A0CAB; Mon, 14 Oct 2013 09:23:36 +0200 (CEST)

    Segítséget, ötletet előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák