Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pelyib

    tag

    válasz ronin6_73 #1 üzenetére

    Polar M400-ról váltottam Polar Vantage M-re.
    A váltás oka pedig az volt, hogy mellette még használtam egy Garmin Vivosmart HR-t a mindennapi trackingre + edzőterem, futáshoz pedig az M400-t. Ezt a kettőt akartam kiváltani, ami ugye két alkamást is jelentett.
    Szóval a cél az volt, hogy a két óra képességeit megtartva legyen 1 ami mindent tud:
    - csukló pulzusmérés
    - GPS
    - activity tracking
    - nekem is tetsszen

    Kb 2 hetes tapasztalat
    - a szíja sokkal jobb mint az M400-é, puhább, nem akarja eltörni a csuklóm. Ha minden igaz M430-nál is puhább, legalábbis kollégám szerint (neki M430 van, de ő is szeretne váltani :))
    - érzésre picit gyorsabb, szerintem gyorsabban reagál. Ezt edzés közben érzem jobban.
    - kezelése totál ugyan az mint az M400, 90%-ban minden ugyan úgy van
    - mérete bár nagyobb, de mivel nem egy tégla forma ezért nekem kényelmesebb (pl kabátot nem tudtam felvenni az M400-l, ezzel simán megy. A kabát úja beleakad / ragad az órába)
    - fájdalommentes volt a váltás a két óráról, Flow gond nélkül szinkronizál, beállítások mennek, ezzel se volt gond
    - akkuidő: készenlét természetesen rosszabb mint az M400-é, de azt csak futáshoz hordtam, amúgy pihent az asztalon. Nem figyelem különösebben, de olyan 4-5 naponta kell tölteni, folyamatos pulzusfigyelés, lépésszámolás, alvásfigyelés mellett. Edzést viszont iszonyat jól bírja.
    - kijelző: bár nem a színes kijelző miatt választottam, de azt kell mondjam, hozzáad az élményhez / használhatósághoz. Pl a pulzustartomány más színekkel vannak jelölve. Még napsütéshez nem volt szerencsém, az érdekes lehet. Háttérvilágítás is rendben van, teszi a dolgát
    - nincs semmilyen notification (még!!), Februárra ígérik. Ez egy picit hiányzik. Hozzászoktam, ha jött valami, akkor láttam a csuklómon (csak a Garminnal, M400-nál ki volt kapcsolva)
    - M400-n meg tudtam nézni, hogy milyenek voltak az "automatic lap"-k (pl.: automatikus 1km-s távok futásnál), ez valamiért nincs
    - GPS: ezt még nézni kell, hogy mennyire pontos, esetleg jobb-e. Erről még nincs tapasztalat. Működik, de semmi extra. M400 ha erős a felhőzet akkor nehezen talált jelet. Ezt majd figyelem.

    Az anyagiak. Hát igen, én is gondolkoztam rajta, de végül is nem bántam meg ("megleptem" magam karácsonyt és születésnapot összevonva). A német Amazonról rendeltem meg, egy H10 pulzusmérővel, így fizettem 320€-t.

    Hogy megérte-e váltani? Azt mondom igen. Nekem mindenképp.

    Feleségem A370-t használ edzőtermi edzéshez + mindennapi tracking. Ha érdekel arról is tudunk írni.

Új hozzászólás Aktív témák