Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz #95904256 #2313 üzenetére

    Hali akosf!

    "A következő, kapcsolódó kérdésem az lenne, hogy miután frissítettem a PLC-ből az "off-line actual value"-t és elmentettem. Akkor azt hogyan lehet visszatölteni a PLC-be? Pl. olyan esetben ha valaki kitörölte a DB tartalmakat a PLC-ben és áll a gép..."

    Kijelölöd a kérdéses DB blokkokat a manager offline ablakában, majd rátöltöd a kijelölt blokkokat a PLC-re.

    "( Lehetséges, hogy off-line módon a projektben átneveztem a DB valamelyik sorát, de a szerkezetet nem változtattam. )"

    Igen, ennek a dolognak ez a legérzékenyebb pontja. Erre nagyon oda kell figyelni, különben el lehet rajta csúszni.
    Én ha nem vagyok teljesen biztos abban, hogy az offline és online blokk csak az adatokban tér el másban nem, akkor még töltögetés előtt "rámonitorozok" a blokkra. Ha eltérés van, akkor szól.
    Ha olyan különbség van, ami miatt elveszted a szimbólum infókat, akkor ilyen üzenetet kapsz:

    Ha a különbség csak az adattartalmat érinti, akkor nincs üzenet, monitor módba kerül és látod mi van benne épp.

Új hozzászólás Aktív témák