Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ispy

    veterán

    válasz Citroware #44641 üzenetére

    Ilyen szokások mellett nem ajánlott neked a plazma, sajnos ezekre a mai napig figyelni kell.

    Elkészült végre a nappali, középen a plazmával :)

    [ Szerkesztve ]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Citroware #44641 üzenetére

    Szia !
    Nem is akarom megerteni. ezt miert: "sokszor szoktam állóképet hagyni a TV-n (pl játék főmenü órákig)", de ilyen felhasznalas mellett felejtsd el a plazmat. Ilyen felhasznalas mellett nem evek, de honapok is elegendoek a beegetesehez. (foleg, ha ezt az az elejetol fogva rendszeresen elkoveted.)

    Udv.: V.

  • janos666

    nagyúr

    válasz Citroware #44641 üzenetére

    A beégésre azt mondtam "kezelhető", nem azt, hogy nem létezik.

    Én is szoktam 100+ órás kampányú RPG és advanture stílusú játékokat játszani, és velem is megesik hogy akár szinte egész nap (mármint azért nem megszakítások nélkül, de úgy értve, hogy más hasznos képtartalom aznap nem nagyon megy a TV-n, mert ha leülök elé, akkor a játékot folytatom).

    Mikor így kínzom a TV-t akár a kvázi-statikus játék HUD-okkal, vagy épp azzal, hogy nem is játszom, nem is filmezek pár napon át, hanem netezgetek, szöveget szerkesztek, stb, olyankor a TV is aktív pihenőt tart velem együtt: ha nem elmegyek a házból, vagy lefekszem aludni, hanem a házban vagy a környékén mászkálok 10-30 perceket, akkor berakok a TV-re egy teljes képernyős 100% fényességű fehér képet, hogy homogenizálja a kijelzőt.

    Ez nálam jól bevált az 51D550-en és a 42G30-on is. Gyakorlatilag folyamatosan azt csinálok, amit szeretnék, korlátozások nélkül. Eddig egyetlen hátránya az "elpazarolt" áram. De én ezt sem feltétlenül nevezném így, inkább járulékos költség. Ha LCD-t vettem volna, amit nem kell így homogenizálnom, és amúgy is kevesebbet fogyaszt benne a LED háttérfény, akkor mindenképp high-end LCD-t kellett volna vennem és sohasem jött volna vissza a villanyszámla különbözet az árból, de még akkor sem lennék elégedett, és akkor is plazmát akarnék, ha ugyan az az induló ér és még arra jön a villanyszámla.

    A G30 bár kiszolgál, azért nem vagyok maximálisan elégedett, de már az ST50-re is nehéz lenne bármi rosszat mondani, egy GT60-ra pedig nem is igazán tudok. LCD-ből még nem láttam olyat, amit szívesen hoztam volna haza a G30 helyére. De még a D550-et is nehéz lenne leváltani akár egy mai high-end LCD-vel is.

    Tömören: Az LCD álló, a PDP mozgóképre való. Mindkettőn lehet a másikat is, de csak kompromisszumokkal. Mivel nálam >=50% mozgókép (PC játékok, filmek, sorozatok), így a PDP-t választottam. A kompromisszumokat pedig mondhatjuk, hogy a szőnyeg alá söpörtem (bele lehet kötni a megoldásomba, de szerintem a lényeg az, hogy nálam bevált). Az LCD mozgásmegjelenítésének és képernyő-homogenitásának problémát én nem tudtam volna magamban pszichésen elkendőzni (meggyőzni magam róla, hogy ez a jó megoldás még akkor is ha logikusan mégsem).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák