Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szp1 #24833 üzenetére

    Hát, nem is az a baj, hogy szubjektív lenne, mert lehet ezt azért objektív szempontok alapján értékelni, csak ugye mindenkinek más a lényeg. Szóval maximum úgy tudnám ezt elképzelni, hogy - a Mobilaréna készüléktesztjeiben alkalmazottakhoz hasonlóan - külön osztályzunk mindent (képminőséget több szempont alapján, kadenciaalkalmazást, audió-képességeket, médialejátszási lehetőségeket, anyaghasználatot, design-t (hú, na ez viszont nagyon szubjektív), de ez alapján egy súlyozott minőség-indexet számolni megintcsak nem volna egyszerű, a már említett "mindenkinek más a lényeg" korreláció miatt. Szóval nem tartom ezt nagyon működőképesnek. Arról nem beszélve, hogy szerintem kevesen vagyunk olyanok, akik az összes készüléket ismernénk töviről-hegyire, márpedig az ilyen értékelési rendszereknek csak akkor van értelmük, ha ugyanaz osztályozza az összes készüléket, a többi ismeretében, azokat egymáshoz is viszonyítva. Ráadásul folyamatosan érkeznek az új modellek, amelyekkel a korábban kidolgozott értékelési rendszer rögtön megborulna, szóval szerintem ezt annyira ne erőltessük. Amúgy jogos a felvetés, csak szerintem nem lehet ilyen egyértelműen - mindent egybevéve - rangsorolni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák