Hirdetés

Aktív témák

  • gyanm

    csendes tag

    Egy kis segítség kellene!

    A PICDIC nyelvoktató CD-met nem tudom használni egy ideje. Nagyon lassan indul a program - indulás közben a CD-ROM sem pörög fel, olyan sebességre, mint általában más CD-nél. Bejelentkezést követően minden egérkattintás után szintén ''évekig'' kell várni, bár a problémát ''megoldja'' a - néhány (1-2) további kattintás után megjelenő - hibaüzenet, amit nyugtázva a rendszer kilép a programból, de gyakran előfordul, hogy be jön a ''kék-halál'' és csak RESET-tel indul újra a gép. Ugyan ezt a CD-t
    használva más gépeken nem fedezetem fel semmilyen hibát, akár erről CD-ről telepítettem a PICDIC-t, akár már rajta volt.

    Próbáltam a DEFRAG-ot lefuttatni - nem túl helyesen a gép életében először - úgy tudom ez általában segít felgyorsítani a gépet, de 0% és 1% között ingázott, pedig egész éjszaka hagytam dolgozni. Úgy gondolom állandóan újra indul, akárcsak a SCANDISK, amivel szintén próbálkoztam. Ez utóbbi a ki is írja, hogy 10-szer újra indult,
    mert valamilyen betöltött program a winchesterre ír. Mindez azután történt, hogy a képernyővédőt a vezérlőpulton ''nincs''-re állítottam, a Norton Antivirus-t ''disabled''-re, ill. minden gép-indításkor automatikusan betöltődő programot bezártam. Sőt - olyan beállítással, ami eleve be sem engedi tölteni a Noton Antivirus-t - újra indítottam a gépet, de ennek ellenére a SCANDISK és a DEFRAG ugyan úgy viselkedett.

  • Den

    veterán

    válasz gyanm #1 üzenetére

    Vagy vírus, vagy ha win9x akkor simán elpusztult az op rendszer(túl régóta van használatban). Az elsőnek ellentmond hogy van norton av-d, igy marad a második. Gyalu-újratelepítés valszeg megoldja a problemát.

    www.simson4t.hu

Aktív témák