Hirdetés
- Milyen egeret válasszak?
- Ha a koreaiakon múlik, még évekig ingünk-gatyánk rámehet a memóriákra
- Itt a Valve GŐZGÉP — Steam Machine, mi vagy te? 🧐
- Projektor topic
- Gaming notebook topik
- Milyen széket vegyek?
- Házimozi belépő szinten
- Azonnali informatikai kérdések órája
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Speeedfire
#14471
üzenetére
A "jól" paraméterezett beállítás nyilvánvalóan a gép adottságaitól függ (plusz tesztelni kell, kinél mi válik be), bár ezt nem is értem, miért kell külön mondani.
Ami nálam 12 GB RAM birtokában eddig bevált (legalábbis nem volt vele anomália, hogy emeltem az alapértelmezett beállítások értékét, tehát pont, hogy több memóriahasználatot engedtem neki, de nem tudom, mennyire "optimális"), az nyilván kevesebb RAM-mal rendelkező gépen nem lesz jó.Tehát:
- javaslom a NetBeans etc/netbeans.conf fájljának a tanulmányozását, az ott szereplő kommentárok olvasását, a netbeans_default_userdir és netbeans_default_cachedir beállítását egy gyors meghajtóra, valamint a netbeans_default_options kapcsolóknak való utánanézést (amikkel tudod befolyásolni, korlátozni/emelni az engedélyezett memóriahasználatot), mindezt összevetve az alapértelmezetten, NetBeans által "kitalált" módon beállított paraméterekkel a userdirben lévő var/log/messages.log naplófájlba belekukkantással, amellyel kiderítheted, hogy mindenféle külön beállítás nélkül hogyan (pl. milyen minimális/maximális memóriahasználattal) is indul el. Egyébként én a hordozhatóság érdekében (= hogy pl. ne a Windows-os/Linuxos home könyvtárba tárolja el a beállításaimat, hanem oda, ahova én mondom neki, na meg nem utolsósorban hogy Windows és Linux alatt is ugyanazokkal a beállításokkal tudj dolgozni, egy rögzített könyvtárban (nyilván a projektek elérési útjai nem fognak stimmelni a két OS alatt)) a Downloads oldalról az "OS Independent Zip"-et javaslom (https://netbeans.org/community/releases/74/install.html#install_zip), nem pedig a normál telepítőset (már amennyiben nincs szükséged a hozzá járó GlassFish szerverre, Apache Tomcatre, vagy azt külön is tudod telepíteni+konfigolni nem túl bonyolult módon). Nálam ez így elég kényelmessé teszi a cipelhetőséget, van egy d:\programs\NetBeans könyvtáram, azonbelül pedig külön könyvtár, ahol tárolom magát a programot (ez nálam: d:\Programs\Netbeans\NetBeans-OS-independent-RC\), és megint külön könyvtár, ahol tárolom a userdirt és a cachedirt is (d:\Programs\Netbeans\NetBeans_dirs\ könyvtáron belül). A
d:\Programs\Netbeans\NetBeans-OS-independent-RC\etc\etc\netbeans.conf
fájlban pedig tudok így RELATÍV útvonalat is megadni a netbeans_default_userdir és netbeans_default_cachedir beállításoknak, ..-okkal, esetemben:
netbeans_default_userdir="../../NetBeans_dirs/my_userdir"
netbeans_default_cachedir="../../NetBeans_dirs/my_cachedir"
De mielőtt eltérnék a lényegtől:- "nem szkenneli végig feleslegesen, azokat a projekteket is, amik meg sincsenek nyitva"
Egyszerű a megoldás: a projekteket, amelyekre nincs szükséged, egy ügyes projekten történő jobbklikk, majd Close keretében zárd be. Igen, tudom, milyen már, meg minden. Hát egyelőre ez van. Van egyébként issue queue a NetBeans oldalán is, nyugodtan lehet nyitni neki egy issue-t, és javasolni, hogy ezt a viselkedést változtassák meg, tegyék opcionálissá, hogy az összes, listában lévő projektet átvizsgálja. Igen, HDD-n ez borzasztó hosszú ideig tarthat, amennyiben sok-sok projekted meg van nyitva.Van még egyébként project grouping lehetőség is, ezt pont múltkor láttam, és érdekes módon eddig még nem használtam ki az előnyeit, de van:
http://stackoverflow.com/questions/4515622/is-there-a-way-to-stop-netbeans-scanning-projects/6483495#6483495Nem tökéletes a NetBeans, kell neki az erőforrás, de nagyon jó, hogy PHP-ben, HTML-ben, CSS-ben, C-ben vagy C++-ban, meg olykor Javában is tudok benne kódolni.
C#-hoz pedig természetesen Visual Studio a must-have, persze ennek hátránya, hogy nem platformfüggetlen, így Linuxon alternatíva kell rá, de tudom, így legalább nem Javás szutyok.
A Visual Studio is egy NAGYON jó IDE. Ráadásul gyors. Cserébe telehányja a gépet, a maradékainak eltávolítása, az uninstallálási procedúra önmagában egy kálvária. C++-hoz nem ajánlott használni, undormány dolgokat enged a Microsoftos rettenet fordító, a szabványossághoz nem sok köze van (powf az mi?
), bár ezen MS-éknál nem kellene annyira meglepődni.
Ettől függetlenül elismerem az összes érdemét, nem hurrogom le úgy általánosságban, mert C#-ban meg imádom.Egy szó, mint száz: mindenki használja azt, amiben kényelmesen és fájdalommentesen tud programozni.
És ezek a "Java-alapú szarok" szintén rendkívül jó fejlesztőkörnyezetnek számítanak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen egeret válasszak?
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Ha a koreaiakon múlik, még évekig ingünk-gatyánk rámehet a memóriákra
- Futás, futópályák
- Mindenkinél több és erősebb AI gyorsítót ígér Elon Musk
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- BestBuy ruhás topik
- Titan Quest II
- Itt a Valve GŐZGÉP — Steam Machine, mi vagy te? 🧐
- ArchiCAD és Artlantis topik
- További aktív témák...
- Monsgeek m1v5 + Weikav Stars21 numpad - Outemu Silent switch - PBT HUN keycap
- Saeco Talea Giro Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Latitude 7420 27% 14" FHD IPS érintő i7-1185G7 16GB 512GB NVMe magyar vbill IR kam gar
- Playstation 5 kontrollerek 3 hónap garancia
- Xbox Series X 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Samsung Galaxy S25 Ultra Titanium Silverblue 6.9 120 Hz Dynamic AMOLED, 200 MP kamera, S Pen,
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3453, 100% Akkumulátor
- DXRACER Prince L gamer szék
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i3 10105F 16GB DDR4 512GB SSD RX 590 8GB ZALMAN T4 Plus ADATA 600W
- BESZÁMÍTÁS! Asus H410M i5 10500 16GB DDR4 500GB SSD GTX 1660Ti 6GB Zalman S2 TG N-Base 500W
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Ami nálam 12 GB RAM birtokában eddig bevált (legalábbis nem volt vele anomália, hogy emeltem az alapértelmezett beállítások értékét, tehát pont, hogy több memóriahasználatot engedtem neki, de nem tudom, mennyire "optimális"), az nyilván kevesebb RAM-mal rendelkező gépen nem lesz jó.


