Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qorthral

    őstag

    I. Magyar Nagydíj

    Huhh, micsoda futamon vagyunk túl! Az év versenye szinte borítékolhatóan. Az előző két futam is nagyon jó volt nálunk, szóval lassan kitörünk az "unalmas, előzési lehetőségek nélküli, Monaco2" beidegződések tengeréből. :)

    Ami a tippjátékot illeti, rendesen megkavarta a káoszfutam a lapokat itt is. A Red Bull jó szereplése persze valamilyen szinten várható volt, de az, hogy ennyire elöl lesznek, mindenképp meglepetés. Na és azt ki gondolta volna, hogy a Ferrari erőből veri a Mercit a futamon és csak a technika ördöge fosztja meg őket egy tükörsima kettős győzelemtől? (nagyon rég volt már olyan ám! legutóbb 2010-ben...)
    Na és a Merci? 28 verseny óta nem volt olyan, hogy egyikük legalább nincs dobogón, erre most... a jobbik Merci is csak 6. lett... pedig egyikük sem esett ki, hah. Piftuka, külön a te figyelmedbe ajánlanám a mai futamot, mivel rendszeresen megemlíted, hogy szerinted nagyon olcsó a Merci és más csapattal esély sincs jól szerepelni. Íme az ellenpélda, amit többször előrejeleztem már. A sors fintora, hogy most következett be, és eléggé szenvedek miatta én is.

    A csapatok terén is nagyon érdekesen alakult a verseny: Kimi műszaki gondja miatt a Red Bullos fiúk elvitték a 8 pontot a Ferrari orra elöl, ám érdekesebb volt a 3. hely kérdése: nagyon sokáig úgy tűnt, hogy a Mercivel most sem lehet nagyot hibázni, legrosszabb esetben bejönnek harmadiknak. Ám végül addig múlták egymást alul a Mercis srácok, míg sikerült elérniük, hogy ugyanúgy csak 12 pontot gyűjtsenek, mint Toro Rosso (Verstappen), illetve a McLarenes pilóták. Mivel pedig utóbbi két csapat jobb helyen célba érő versenyzője mindkét Mercist megelőzte, a Merci hoppon maradt, és csak 2 pontot "szerzett" a tippjátékban. A McLarenre fogadók az év során másodszor gyűjthettek pontot, de először ilyen sokat: 3 pont járt értük.
    Nagy pechje volt a Force Indiára voksolóknak: az indiaiak jó helyről estek ki/hátra, ideális esetben 3. legjobb csapat is lehettek volna.

    Ketten is egészen elképesztő eredményt értetek el: -Mike- és Minstrel, gratulálok, a játék első két legalább 30 pontot elért eredménye a ti nevetekhez köthető. :) Mögöttük óriási szakadékkal jönnek a többiek.

    Gratulálok a dobogósoknak, különösen Mike-nak, aki első győzelmét szerezte! :)

    1. -Mike- (31 pont)
    2. Minstrel (30 pont)
    3. Real93 (24 pont)

    A Magyar Nagydíj végeredménye

    II. Összetett

    Az összetettben vezető Turbolada tovább növelte előnyét a legtöbbekkel szemben. Akik közeledtek rá, eddig messzebb voltak tőle, így a legközelebbi üldözővel szemben már 22 ponttal vezet. Persze nincs még vége, hiszen ha megnézzük a mostani futam végeredményét, szélsőséges esetben még akár ekkora hátrány is ledolgozható mindössze 1 futam alatt. Az viszont biztos, hogy nagyon erős 2. félévet kell produkálnia annak, aki meg akarja verni Turboladát.

    A 2. helyért nagyon élessé vált a harc, pillanatnyilag négyen is 1 ponton belül vannak a 2.-5. helyen, de a 9. hátránya is csak 11 pont. A középmezőny is szoros, szépen lépegethet felfele, aki jól tippelget a következő pár versenyen. Hajrá! :)

    Az összetett állása (Tabella)

    III. A nyári szünetben nézegessétek majd a topikot, mert készülök egy kis meglepetéssel még a következő futamot megelőzően! ;)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Új hozzászólás Aktív témák