Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #372 üzenetére

    "Kimivel nagyon óvatosnak kell lenni... nagyon bátor egy RAI - RAI tipp."

    Valóban. Lassan nekem is kezd elmenni a kedvem a tippeléstől. :( A Raikkönen, valamint Williams-Massa kombinációkkal mindig megjárom. Előbbire már szinte valóban nem szabad soha tenni, utóbbiak pedig szinte mindig a tippemmel teljesen ellentétesen teljesítettek.

    Ha filóztam, és rájuk tettem kiestek/rosszul szerepeltek, ha pedig nem bíztam bennük, mert a szabadedzésen rosszul szerepeltek, akkor az időmérő és a futam annak ellenkezőjét mutatta.

    A múltkor (nem kis részben a Turboladával és veled folytatott beszélgetésnek köszönhetően ;) ) a korábbi "hasraütéses" tippeléssel ellentétben, sokkal több időt fordítottam az adatok és esélyek elemzésére.

    Ennek meg is lett az eredménye, mert eddigi legjobb végeredményemet értem el; hatodik helyet, ami önmagában is remek eredmény szerintem. :K

    Most is hasonlóan megterveztem a tippelést, és ennyi időt az alapkérdésekkel talán még soha nem töltöttem el.

    Sajnos a Vettel-Vettel-Lotus tippre nem volt elég pontom! Csapat szinten a Williams nagy dilemma volt az ellentmondásos edzéseredmények miatt, de nehéz volt "kizárni" őket rögtön, mert az új fejlesztésekben nagyon bíznak.

    Végül néztem, hogy egy Ferrari csapat tipp belefér-e, akkor viszont az időmérő és verseny kombinációkra csak olyan pilóták írhatóak be, akikkel még viszonylag jó (~4-5... helyezés) tippel sem lehet annyi pontot szerezni, mint két "top" tippel.

    Aztán majdnem behúztam Massa-t az időmérőre, végül mégis a "jégember" kapta meg a bizalmamat, egyértelműen a két csapat, ill. pilóta edzéseredményei miatt. Pech.

    A Lotus és a Force India között is nehéz volt döntenem, mert mindkettő mellett szóltak érvek és ellenérvek, kb. egyenlő arányban. Végül a Lotus pilóták bizakodása és a fejlesztések az ő javukra billentették a mérleget.

    Ahogyan az edzések és az időmérő mutatják, még nem egyértelmű, hogy melyik a jobb tipp. (Bár jelenleg a "futottak még" csapatok közül egyértelműen a Williams tűnik a jó választásnak.)

    Tulajdonképpen a végül leadott tippem (Raikkönen-Vettel-Lotus) akár simán hozhatott is volna 20+ pontot, de most Raikkönen esetében a "szerencse faktor" nagyon csúnyán kitolt velem. :N

    Innentől kezdve esetemben is kisebb csoda lesz egy jó tipp eredmény a holnapi futamot követően. :(

    Most megint úgy látom, hogy semmi értelme "agyalni" a tippeken.

    Szerk: (Látom, hogy írtál, írtatok választ a múltkori hozzászólásomra. Nem nagyon jártam erre azóta, és most sincsen időm, mert megyek el itthonról, de ígérem, holnap válaszolok, és megírom a véleményemet, mert mint írtad "hasznos számodra minden építő jellegű kritika".)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák