Hirdetés

Aktív témák

  • minity

    csendes tag

    válasz g@bo #42 üzenetére

    Látod, te is olyan helyzetbe vagy mint én :) A HT-s proci új, és mint új intel termék irreálisan magas még az ára, a teljesítményéhez képest, egyszerüen nem éri meg, meg azért én sosem venném meg a legújabb technologiát, amig egy kissé ki nem forrja magát:) A szávszélesség hiányát egy 3dmax renderelésnél lehet érezni, mikor egyetlen képen több milliárd poligont kell a gépnek kiszámolnia, egy PII 400MHz-n 400MB 133-as rammal volt olyan kép, amit 2óra alatt kreált meg, uezt a mostani P4 2,4GHz-n 512MB DDR333-on 8perc alatt, duál DDR420-on 3percre redukálodott a számítási idő, na itt jelentkezik a sávsélesség:)
    Nagy sávszélesség, kevesebb renderelési ídő, az idő pedig pénz:) Megérte a kicsitt drágább, de minőségi és gyors ram. Először én is a 8PE667-re tettem le a voksomat, de egyre többet olvastam a duél DDR-ről, mig megtaláltam ezt az alaplapot, nem kis utánajárással de sikerült kishazánkban is fellelni:)
    Persze, ha csak játszanék a géppel, nem őrültem volna meg ilyen erőmüvet használni, hisz mig csak DDR333-on száguldott, akkor is jelentős teljesítménnyel bírt:)
    Ami meg az intelt illeti, hát igen kissé bekeményitettek, jönnek a 800MHz-s FSB-s magok, a 4szeres RAMBUS-os chipset az 1200RDRAM-okkal 9,6Gbyte/s sávszélességekkel, közeledve a 4GHz-et, és mindezt már talán az év végére, de ha nem akkor a jövő év elejére, s mi, kik most raktuk össze mai csúcsgépeinket, csak leshetünk elavult rendszerünkel, az akkori csúcskategoriára:) Éljen a fejlődés, de mért ilyen gyorsan???:)

Aktív témák