Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Delon99

    újonc

    Helló!

    Gondolkodtam, hová nyissam ezt a topicot, mehetne a szerveres témákhoz, de akár az állásajánlatba is.

    Szóval: szeretném kérni a segítségét egy hozzáértőnek, aki csinált már ilyet (lehetőleg sokszor és sikeresen). Kellene nekem egy gép, ami mondjuk Windows 7-et futtat és valamilyen virtualizációs környezetben (VirtualPC, VMware, bármi) guest OS-ként futtat Windows XP-t és Windows 98-at is, de úgy, hogy az alaplap natív PCI slotjaiba dugott legacy hardverek (amikhez csak 98, XP stb driverek vannak) működnek az adott guest OS alatt. Tudomásom szerint ehhez valamely virtualizációs technológia IOMMU/VT-Di (vagy legyen bármi jelen idő szerint a neve) és PCI passthrough szükséges. Papíron egy rakás chipset/CPU/VM támogatja, gyakorlatilag pedig igencsak véges a kombinációk száma. Sajna nincs PC boltom, hogy a párezer konfigurációs lehetőséget végigpróbálgassam.

    Szóval kellene nekem egy ilyen setup:

    - nem kell, hogy új legyen, de értelemszerűen Win7-es driverekkel rendelkeznie kell

    - az alaplapon min. 2, de inkább 3 PCI slot kell legyen (lehetőleg natív, nincs információ arra, hogy a PCI device-ok mennének PCIe-n, de talán)

    - hozzávaló CPU (minél erősebb, annál jobb)

    - minden egyéb, ami nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a fentiek megvalósulhassanak. A gép többi részét én is össze tudom már rakni

    A mögöttes kutatómunkát / tapasztalatot / anyázást bőkezűen honorálnám.

    Üdv,
    Delon99

  • Ganz-[HUN]

    addikt

    válasz Delon99 #1 üzenetére

    szia
    milyen célokra kellene? Retró játékokkal szeretnél játszani? vagy legacy programok futtatására lenne szükség az adott hardverrel?

    Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    válasz Delon99 #1 üzenetére

    Üdv!

    Kérdezd meg a Milyen asztali gépet vegyek? topikban.

    Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topikot hanem használd a keresőt.

    Ezt zártam.

Aktív témák