Hirdetés

Aktív témák

  • KillerKollar

    senior tag

    Sziasztok!
    Van nekem egy i7 4770K-s procim már egy jó ideje,azt hiszem 2014 ősze körül vettem. Nem vagyok nagy tuningmágus,de többek között az itteniek segítségével illetve pár youtubeos tutorial segítségével felhúztam 4,3 Ghz-ig,illetve van egy régebbi fajta Kingston HyperX ramom,annál beállítottam az XMP profilt, 1.65V-on megy 2000 Mhz-n. Ezt azért említem meg mert régebben ez is kérdés volt hogy belefér-e az 1.5V fölött a procinak vagy nem,mindenki mást mond,van aki szerint az 1.5V csak a JEDEC profilokra vonatkozik és az XMP profilokat maga az Intel csinálja így nem lehet gond,míg mások szerint maradni kell a specifikációban megadott 1.5V-nál. Mindenesetre nem sokkal miután meglett a proci megcsináltam a tuningot és azóta nagyjából sabil,bár régebben volt pár fagyásom,a GTA V példálul rendszeresen fagyogatott,de akkor még R9 290X CF-em volt. Utána megvettem a 980 Ti-t és azóta amióta az van(2015 Júniusa körül),azóta egyszer sem fagyott ki a gépem...kb 2-3 héttel ezelőttig amikor is kifagyott a Witcher 3. Ez kétszer is előfordult ha jól emlékszem,de csak a Witcher 3-nál,más játékoknál nem,illetve olvastam hogy elég sok embernél vannak gondok(például elveszti a monitor a jelet,ez nálam is előfordult,először azt hittem hogy a kábel a ludás,de gyanús volt hogy miért csak Witcher alatt,aztán rágoogliztam és kiderült hogy bizony tényleg a Witcher a ludas),így betudtam a Witcher 3-nak a dolgot. Aztán tegnap Rainbow Six Siege közben kifagyott a gép,kép megáll,hang beakad("sound loop"),reset gomb se működik,régen is ilyen volt a fagyás még az R9-el. Semmi pánik,power gomb hosszas lenyomásával kikapcs,majd bekapcs. Ekkor jelent meg a fent jelzett szöveg. Több mint egy év stabil használat után kiírta nekem ezt. Belépek a setupba,átnézem a beállításokat de mivel mint mondtam nem értek a tuninghoz és már rég csináltam nem akartam módosítgatni de azt láttam hogy XMP profil mindig bent,szorzó 43-on(4.3 Ghz ahogy az volt),szóval maradtak a beállítások. Eddig jó volt még nem állítgatnám, exit without saving. Elindul a windows,utána tesztelgettem az Intel Diagnostics Tooljával,átment de akkor néztem hogy 3500-on fut terhelés alatt a proci,azaz jó eséllyel resetelte a beállításaimat,ez azt jelenti hogy a RAM is Jedec 1333-on megy,ami nem túl optimális,persze azt nem nehéz visszaállítani XMP-re,csak ha jól emlékszem kellett valami feszültséget állítani még hozzá a procinál (PLL talán?) hogy bírja az 1,65V-ot,ezt viszont már nem tudom mennyire.
    Két kérdés:
    1. Van módja hogy visszaállítsam az eredeti beállításaimat anélkül hogy tudnám hogy kell manuálisan beállítani? Megnézem majd hogy lementettem-e profilba,remélem hogy igen és akkor ez meg is oldódott,viszont ha nem,megint állíthatom be újra? Rengeteg macera volt vele régen,remélem megúszom.
    2. Mi okozhatta ezt a problémát? Esetleg a nyári meleg miatt(rohadt meleg van a szobámban,szar a szigetelés :/ ) túlmelegedett? Egy évig bírta gond nélkül,de most hogy bejött a nagy hőség feladta a harcot? Tényleg a procival van összefüggésben ? Lehet a RAM is ? Vagy a VGA?
    Válaszotokat előre is köszönöm!

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz KillerKollar #1 üzenetére

    Ezt a kérdést itt tedd fel: [link]

    Ezt a témát zártam.

    #nincsbennetarcsi

Aktív témák