Hirdetés

Aktív témák

  • Proat

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az egésznek a lényege az az, hogy többszöri kérésem ellenére sem tudunk előrébb jutni a témával kapcsolatosan.

    Lakótársam 0-24be futtatja a torrentet, én pedig szeretek internetes játékokkal játszani, de sokszor a 200-1500 pingem miatt nem tudok, de még mást se csinálni a neten.

    Albérletről van szó, a netet örököltük. Milyen módon tudnám beállítani azt, hogy a torrent ne foglalja le szó szerint az egész netet, mivel mind a 4en fizetünk érte, és folyamatosan kimenni, megkérni szépen-csúnyán, hogy figyeljen oda másokra is, amit nem hajlandó, és így akár torrentezik, akár nem, nekem a net ne lassuljon használhatatlanra.

    Ha rossz helyre írtam volna, elnézést, most regisztráltam, de már nem tudok jobbat kitalálni, mint ilyen eszközökhöz folyamodni.

    (Számítógépes ismereteim viszonylag, egy átlag felhasználóhoz képest jók, apukám programozó-matematikus volt, tehát Számítógépek közt nöttem fel :) )

    Minden választ, segítséget, ötletet megköszönök, remélhetőleg van valami egyszerű mód, amivel ezt meg tudom csinálni.

    Üdv.:

    Proat

  • junkeer

    tag

    válasz Proat #1 üzenetére

    Szia !

    Használj Mikrotik routert. Port, protokol, IP, MAC address alapon tudod menedzselni a hálózati forgalmat. Akár időszakos beállításokkal is. Magyarán... be tudod állítani, hogy melyik napszakban, milyen módon akarsz a hálózati klienseknek garantált és/vagy maximum sávszélességet adni....

    A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

Aktív témák