Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Fura tünet.
    Miért fáj a bal karomban végig egy hosszú izom, amikor ma nem végeztem kerti munkát? A fájdalom a csuklóm felett az alkarcsontokon kezdôdött. Mostanra elérte a felkarom közepét. A karomat csak erôltetve, sajgások közepette tudom elfordítani és kiegyenesíteni.
    Mi lehet vele? Az ujjaimat tudom mozgatni, a kézfejemet nem érinti a fájó baj. Nem érzek duzzanatot a karomban, csak fáj.

    Ugyan hajlamos vagyok a trombózisra, de annak nem ilyen a tünete, mert akkor csak ott fáj, ahol a bibi van, majd jön a gyulladás a végtagban, plusz esetleges légszomj, ha beütött egy kis tüdôembólia is. És az egész nem egy fél napszak alatt alakul ki. Volt alsó végtagi trombózisom, pontosan ismerem a menetrendjét. 2 hónapig vonszoltam a 2 centivel dagadtabb bal lábamat, esténként 38 fokos láz lepett meg, és a negyedik emeletre csak csigatempóban tudtam felmászni a tüdôembólia miatt, ami kicsi volt, a jobb tüdô alsó részén keletkezett, így nem vihetett a sírba. Végül ráuntam a csiga tempómra és doki helyett a kórházba mentem, ahol 3x több heparint kaptam a kelleténél, de a trombi megmaradt, végleg besült az ér. Azóta is vastagabb a bal lábam. Van ilyen.
    Csak azért írom le, mert a házi dokik fiataloknál nem kapcsolnak, és az egyik ismerôsöm fiatal tesóját elvitte a trombózis kísérô tünete, a tüdôembólia. Tehát egy duzzadt végtaggal, lázzal, szúró mellkasi fájdalommal irány a kórház!

    A köszvény meg spontán elôjött a jobb lábfejem külsô bütykén. A bütyök helyett 4 centi hosszú puklit látok a lábamon. Utálatos nyavalya a köszvény.

    Este a gyomorszájam bolondozott, vagyis görcsölt. Sokáig ülve bóbiskoltam, mert amint lefeküdtem, éreztem, amint a gyomorsav végigfut a nyelôcsövemen. Elôbb-utóbb belefulladok a saját vérembe, amint a májam gondja miatt is, kiszakad egy ér a torkomban. Holott nem iszok alkoholt, nem is ihatok a Syncumar miatt, ami egymagában is szétveri a májamat.
    Na, most mi a jobb, trombózis miatt valamilyen embóliát (agy, szív, tüdô) kapni, vagy elvérezni, esetleg a kipurcant máj miatt lassan elsorvadni?

    Annyira sok hiba lehet a testben, lenygözô. Következô életemben orvos leszek. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák