Hirdetés

2017. október 19., csütörtök

(#601) Ebit válasza feketeg5 (#600) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

természetesem, de miért pont , 2.5 ?,
Illesztésekre figyeljél.

(#602) dark2

dark2
(tag)

Volna két kérdésem, amiben segítségre/véleményre volna szükségem:

1. Ezt talán már korábban megkérdeztem, de nem emlékszem: van egy Videoton 6383S erősítőm, amit ha rákötöttem a Hangszóró 2000 kft segítségével felújított hangfalaimra, akkor az egyik oldalon hangforrás nélkül és vele is erős, kattanó/csattanó hangokat ad ad rá, ami a mélyközépen a papírtányér mozgásán is látszik.
Ez javítható/egyáltalán érdemes javítani, javíttatni? Ha el akarom adni és ez a hiba még mindig jelentkezik (egy ideje nem próbálkoztam vele), mennyiért adható el?

2. Vettem a neten (a fenti problémától függetlenül) kipróbálásra egy pici 2x10W-os D osztályú erősítő panelt kíváncsiságból, amit kipróbáltam már több hangfalon. Amit felfedeztem, azon túl, hogy a névleges teljesítménye ellenére szép hangerő jön ki belőle, hogy a hangja másabb, mint a hagyományos erősítőmnek.
Az említett erősítőhöz viszonyítva szubjektíve a magas és a közép szép viszont a mély hangok mennyisége kevesebb, vártam.
A felújított hangfalak ezzel az erősítő panellel nem csattognak, tehát gondolom az erősítőnek volt/van baja.
Van valami oka, hogy a D osztály másképp szól? Lehet rajta igazítani? Még nem volt időm hangszínszabályzókkal játszani.

Ha valaki privit ír - különösen ha hirdetek valamit adás-vétel tekintetében - legyen szíves odaírni, hogy milyen témában teszi.

(#603) fero02 válasza dark2 (#602) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Ha jól tudom annak a Vidi erősítőnek alapjáraton van egy loudness áramköre. Emiatt tűnik úgy, hogy több a basszus, de valójában csak a kiemelés miatt...

(#604) dark2 válasza fero02 (#603) üzenetére

dark2
(tag)

Igen, így van. Viszont kapcsoló is van rajta, amivel ez a funkció kikapcsolható - és kikapcsolás mellett is több a mélyhang.

Ha valaki privit ír - különösen ha hirdetek valamit adás-vétel tekintetében - legyen szíves odaírni, hogy milyen témában teszi.

(#605) shalafi66 válasza dark2 (#604) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

A d class biztos jobban vág (bemeneti csatolókondi). Vagy nagyobb a DF, mint a VT-nél.

[ Szerkesztve ]

(#606) dark2 válasza shalafi66 (#605) üzenetére

dark2
(tag)

Ezt csak részben értettem. Az erősítő kispanelen valóban van 1db kondi - ezt érdemes lenne cserélni? Otthon tudom megnézni, milyen van rajta, tudsz tanácsot adni, hogy mire cseréljem esetleg?

A DF viszont nem tudom, mi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#607) shalafi66 válasza dark2 (#606) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Damping Faktor. :) Minél nagyobb, annál pontosabbnak, de kevesebbnek tűnik a mélytartomány. A bemeneti csatolókondi értéke a bemenet lezáróimpedanciájától függ. :) De ezek akkor derülnek ki, ha megmérik.

(#608) dark2 válasza shalafi66 (#607) üzenetére

dark2
(tag)

:R Köszi, értem. Akkor nem éri meg a panelen csereberélni a kondit? Mert ezen és az erősítő chip-jén kívül csak csatlakozók és pár jumper van rajta. (Előkeresem majd a chip specifikációját.)

(#609) shalafi66 válasza dark2 (#608) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Hát nem tudom, nézzük meg. :) Majd megmondod a kapacitását, meg csak van adatlap ahhoz az IC-hez, aztán valamit össze lehet hozni.

(#610) Ebit válasza dark2 (#602) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

A legegyszerűbb megoldása, vásárolsz egy domino fejhallgató csatlakozót
/ eredetileg, ilyennel szerelték 6383-at is/.
Egyik állásában leválasztja a hangsugárzókat, így bekapcsolva. nem jelentkezik, az általad leírt probléma.

(#611) dark2 válasza Ebit (#610) üzenetére

dark2
(tag)

Ilyen csatlakozóm van - csak ez nem a bekapcsoláskor hallható nagyjából csattanó-puffanó hang. Ez már bekapcsolás után jelentkezett, akár volt jelforrás az erőlködőn, akár nem. Sőt, az említett bekapcsolási puffanásnál erősebb hang.

(#612) dark2 válasza shalafi66 (#609) üzenetére

dark2
(tag)

Itt a D osztályú erősítő oldala a dealextreme-n, ahol vettem.

A diyaudio.com fóruma szerint MAX9704 chipet takar a ráragasztott vma2016 címke, aminek az adatlapja részben ez a pdf.

A kondi a dx.com-on a képek közötti kapcsolási rajzon 470uF 25V - a valóságban Rubycon 25V 1000uF YXA (ha tényleg az, hisz kínából jött... még az egyik táptüskét is be kellett forrasztani, mert csak a levegőben lógott...)

(#613) Ebit válasza dark2 (#611) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Ott, más a probléma.

Érdemes, lenne átnézetni.

(#614) dark2 válasza Ebit (#613) üzenetére

dark2
(tag)

Így van. Csak az a kérdés, megéri-e vagy inkább adjam el és majd az új tulaj bíbelődik vele?

(#615) Ebit válasza dark2 (#614) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Nehéz kérdés.
Sokan keresik, még hibásan is.
Szerintem, ha te nem tudod, megjavítani, érdemesebb eladni.
Jó állapotú erősítőket, lehet kapni 10-15 között,van aki adott esetben, beszámitja a régit.

(#616) Cat02

Cat02
(újonc)

Sziasztok, volt egy Videoton erősítő (Cleopatra), de sajnos megadta magát (egyből lecsapta az egyik biztosítékot, szét lett szedve, de szerintem az csak ártott neki ...). Halála után két ilyen csemetét hagyott maga után, szebb napokon ilyen kapcsolatban álltak egymással. Az lenne a kérdésem, hogy viszonylag olcsón meg lehetne-e ezeket újra szólaltatni? Minőség annyira nem fontos (ha nem lehet megoldani, akkor marad valami occó Logitech 2.1-es hangfalszett).

(#617) shalafi66 válasza Cat02 (#616) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Bármilyen sztereó erősítővel működik, ami 4 ohmos terhelést elvisel. De a Cleo is könnyen javítható.

(#618) Puma K

Puma K
(PH! addikt)

Helló!

Videoton DB 2002 A hangfalpárhoz milyen típusú erősítőt és kábelt javasoltok?

Üdv
Puma

"A csodadriver elnevezes az a konkurencia rajongoi taboranak teveszmelye." ... amely legalább 2008. óta létező fogalom AMD esetén itthoni és külföldi fórumokon egyaránt... nem alaptalanul :)

(#619) shalafi66 válasza Puma K (#618) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Nem igazán audiofil hangsugárzó, kábel és erősítő nem segít a problémáin. De mivel mélyben nem annyira erős, az eredeti VT erősítők loudnesses szabályzása pl. jót tehet neki.

(#620) frankie! válasza Puma K (#618) üzenetére

frankie!
(őstag)

Videoton 6363 egy még mindig szép hangú darab, kábelnek pedig tűzálló villanydrótot javasolnék. Ebben az erölködőben benne van a fiziológiai loudness. Én a magamén kiiktattam, de itt tényleg jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#621) Puma K válasza shalafi66 (#619) üzenetére

Puma K
(PH! addikt)

A mostani "erősítőm" elkezdett rakoncátlankodni... aztán gondoltam kellene valami helyette.
A kábelek meg szerintem meg vannak törve ezért kérdem milyen kábel lenne jó hozzá.

(#620) frankie! :

Rákerestem az általad javasolt erősítőre, de nem nagyon találtam ahol meg is lehetne venni.
Csak kapcsolási rajzok, leírások és cikkel voltak róla.

Esetleg valami olyan darabot tudnál javasolni amit akár holnap is vagy jövő héten meg tudnék venni?

"A csodadriver elnevezes az a konkurencia rajongoi taboranak teveszmelye." ... amely legalább 2008. óta létező fogalom AMD esetén itthoni és külföldi fórumokon egyaránt... nem alaptalanul :)

(#622) frankie! válasza Puma K (#621) üzenetére

frankie!
(őstag)

Hú te, nehéz mert most én németben vagyok, és én is csak azt látom az apró oldalakon, amit te. Azt javaslom, hogy adj föl egy hirdetést, itt meg pl. a ófogáson, és szerintem el fognak özönleni vele. A magamét 7e Ft-ért vettem 7-8 éve. Szerintem egy tizest is megér, állapottól függően.

(#623) shalafi66 válasza Puma K (#621) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Lényeg, hogy ne kerüljön sokba. :) A VT erősítők néhány kivételtől eltekintve nem jók (műszaki szempontból), és nem is szólnak igazán jól. Viszont ehhez a hangsugárzóhoz megfelelnek.

[ Szerkesztve ]

(#624) varesz1980

varesz1980
(újonc)

Sziasztok!tud valaki Videoton dc 2550-eshez közephangszorot?és mennyiért? És 8 ohm legyen.lehet más típus is,csak 10 cm átmérőjű legyen
Köszi

Varesz

(#625) shalafi66 válasza varesz1980 (#624) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Gyártják az eredetit. Hangszoro.net.

(#626) varesz1980 válasza shalafi66 (#625) üzenetére

varesz1980
(újonc)

Szia tudom,csak az nekem nagyon drága!!! Valami olcsóbb de bele valót keresnék

Varesz

(#627) shalafi66 válasza varesz1980 (#626) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Keress használtan Videotont. Az olcsó. :)

(#628) varesz1980 válasza shalafi66 (#627) üzenetére

varesz1980
(újonc)

Azért írtam ide :DD

Varesz

(#629) shalafi66 válasza varesz1980 (#628) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Bármelyik HB10 jó lesz (ha nincs jobb), de inkább apróhirdetésben találsz majd sztem. Majd megkérdezem, van-e fehérváron az üzemben olcsó javított esetleg.

(#630) varesz1980 válasza shalafi66 (#629) üzenetére

varesz1980
(újonc)

Köszönöm szépen oké :) írj rám majd légyszíves. Email kirk1@freemail.hu

Varesz

(#631) StipLászló

StipLászló
(újonc)

Sziasztok. Lenne egy régi Orion műholdvevőm, és erről szeretnék némi információt kapni. Neten nem találok róla semmit, de tényleg semmit. Aki ért hozzá, legyen szíves akár itt, akár privátban (a privátot gyorsabban észreveszem) szánjon rám néhány percet  Köszönöm előre is!

Telefonon gyorsabban elérsz! 06306070819

(#632) fero02 válasza StipLászló (#631) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

És hogyan próbáljon bárki is segíteni, ha még csak se a típusát nem írod le, se egy képet nem töltesz fel róla... :U

(#633) StipLászló válasza fero02 (#632) üzenetére

StipLászló
(újonc)

Bocsi :)

A pontos típus: Orion ST-29/E

(#634) fero02 válasza StipLászló (#633) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Erre még a google képtalálatot sem ad. Biztosan ez?

(#635) StipLászló válasza fero02 (#634) üzenetére

StipLászló
(újonc)

Igen biztos hogy ez :) Tudom hogy nem ad ki róla semmit, hetek óta keresgélek de semmi.
Se külföldi oldalakon, se sehol. Ez van a dobozára írva.
Orion ST-29/E Made In Hungary

Ezért lenne jó akár egy hely ahova bevihetném, hátha mondanak rá valami értékelhető (árat)

(#636) Adam.

Adam.
(újonc)

Nekem van 2 Db tornyom kb 25 évesek de nem tudom a nevét..160cm magasak, 30cm széles és 34cm mélyek.. (Elvileg valami videoton és orion keverék.) 1 db mély fent alatta 2db magas van. Fekete színű és ennyi van ráírva: Superion 80/100 W 8Ohm A crossoverére pedig: HL 819 M-2.
Ha valaki tudja mi lehet a neve kérem írja le! Előre is KÖSSZ!!

(#637) Auratech

Auratech
(őstag)

A suliban lomtalanítás közben rábukkantam egy pár bezacskózott Videoton Cavatina DC2388 hangfalra. Újszerű állapotban, ép külsővel. Mivel Preludiumhoz volt már szerencsém, gyorsan felcuccoltam. Szemre, súlyra, kialakításra jó erős középkategóriás benyomást ad. Kíváncsi vagyok, mit tud megszólalásban. A guglizás nyomán azt sejtem, rendben lehet a hangja.

Auratech Field Recording

(#638) nagy.matyika válasza Puma K (#618) üzenetére

nagy.matyika
(fanatikus tag)

Nem bántásból, de én eladnám. Középtartomány nulla, magas tolakodó.. A Videoton szégyene :)) Nekem is volt egy pár, ami ráadásul kifogástalan állapotban volt.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#639) shalafi66 válasza Auratech (#637) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

:) Igen, ez már nem Videoton. TVM és Westra hangszórók. A mély és közép gáz, de a magas nem olyan rossz. :)
A hangváltót valószínűleg nem voltak képesek rendesen megcsinálni itt sem, az csak a második preludiumnál sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

(#640) Ebit válasza Adam. (#636) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Szia!
Ezen a néven futott Videoton 25 cm-s méyközép, Orion közép+ magas.
Nagyon kevés készült belőle.

(#641) varesz1980

varesz1980
(újonc)

sziasztok ha valakit érdekel Orion hibás magashangszóró irjon :)

Varesz

(#642) rukh

rukh
(tag)

Hi!

Ha valaki tud jól működő, eladó Orion mini erősítőt (SE 1025), kérem, legyen szíves jelezze!

Kösz és üdv,
Rukh

[ Szerkesztve ]

Üdv mindenkinek, Rukh

(#643) fero02 válasza rukh (#642) üzenetére

fero02
(PH! kedvence)

Vaterán szokott lenni... ;)

(#644) Kernel válasza StipLászló (#635) üzenetére

Kernel
(PH! nagyúr)

Látom, hogy tavalyi hozzászólás, de azért annyit hozzátennék, egy ilyen régi beltéri pont arra jó, mint bármelyik elavult, analóg beltéri: semmire.

Most már digitális rendszerben megy a műholdas sugárzás is, DVB-S szabványú vevő kell hozzá.

Egyébként jelenleg van rá találat is: PDF.

---------- Szakmai kérdést ne írj privát üzenetbe, ez itt egy fórum. ---------- ---------------------------------- www.tutorial.hu/forum-etikett ----------------------------------

(#645) dioka7

dioka7
(fanatikus tag)

Üdv, 10 éve vagyok boldog, de egyre boldogtalanabb tulajdonosa egy Videoton EA-7386S erősítőnek. Mostanság már inkább csak fejhallgatóval használom, de néha-néha előfordul, hogy hangfallal is megszólaltatom. Kontakt tisztító spray kivételével nem volt hozzányúlva. A problémáim a következők:
- A hangerő szabályzó gomb kontakt hibás, a spray és a kitisztítás már nem használ neki sajnos.
- A különböző csatornák közt áthallás van.
A bemeneti RCA csatiknál szerintem szintén érintkezési hiba lehet, néha (random) elkezd recsegni a zene, sokszor volt már olyan is, hogy az egyik oldali (jobb vagy bal) jel elhalkul. Ekkor ki-be dugás segít, de volt hogy 1-2 perc múlva újra kezdte.

Kérdésem, mivel nagyon gyakorlatlan az elektronikát éppen csak kóstolgató amatőr vagyok, hogy tudtok-e valakit, aki fel tudná újítani nekem, Pest környékén, elérhető áron. Vagy annyira egyszerű, hogy bátran essek neki, és ha elakadok kérdezősködjek?!

Köszönöm a válaszokat!

Bocs ha nem egészen jó helyre írtam...

(#646) Kernel válasza dioka7 (#645) üzenetére

Kernel
(PH! nagyúr)

Kétféle kontakt spray van: tisztító, vagy tisztító és kenő. Utóbbi olajos nyomot hagy száradás után és sokkal alkalmasabb a potméterekhez és kapcsolókhoz (petróleumszármazék van benne elvileg).

Régen szervizben javítottam ilyeneket, a száraz spray-t mindig utáltam, mert hiába nyomtam orrba-szájba, nehezebb volt vele dolgozni, vagy nem is lett tökéletes.

Befújás után alaposan meg kell járatni, nem kell óvatoskodni vele. Ha elkopott a szénpálya, akkor már úgyis mindegy, de a bejáratás inkább használni szokott.

RCA-csatlakozó forrasztása kilazulhat a panelból, meg kell nézni.

---------- Szakmai kérdést ne írj privát üzenetbe, ez itt egy fórum. ---------- ---------------------------------- www.tutorial.hu/forum-etikett ----------------------------------

(#647) dioka7 válasza Kernel (#646) üzenetére

dioka7
(fanatikus tag)

ha lesz kis időm, újra szétkapom :K
Köszönöm :R

(#648) Venyera7

Venyera7
(senior tag)

Sziasztok!

Videoton elemekből szeretnék házimozit épiteni.Mely sorozatból lenne érdemes választani?

(#649) Ebit válasza Venyera7 (#648) üzenetére

Ebit
(PH! addikt)

Szia!
Mekkora a szobád, erősítőd típusa?

(#650) ot93

ot93
(senior tag)

Üdv,

Találtam a padláson egy ilyen hanfal párt:
Videoton Opal D 255 A (Címke:[link])

Mit kell tudni róla? :) érdemes vele foglalkozni vagy sö? :D

Intel i5-3470, Sapphire RX460 4GB, ASRock B75 Pro3, Kingston HyperX Black 8 Gb, Kingston SSDNow V300 120 Gb, 2x WD Blue 500 GB, 1x WD Blue 1 TB, Asus Xonar D1, Logitech G100s, Hama AK 220, Win10

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.