Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Raysen623 #11 üzenetére

    Attól hogy megkérdőjelezhetetlen kijelentő módban nyilatkozol sajnos nincs igazad egészen, de értem mire akarsz utalni.

    Ha valaki a teljesítmény/ fogyasztást tartja szem elött akkor vehet ma 3090 Ti teljesítményt a 4070 Ti személyében 200-250 W fogyasztással Kártyákat és a 4080 is 300W amit eszik ami egy sok évvel ezelőtti csúcs gamer GPU fogyasztását sem éri el.
    A 4090 Ti 2000 $ értékben ( prémium szegmens a kártya eladások 3-4 % részét teszik ki míg a Titan 3500$ körül kb 0,5 % részét limitált példányban ahogy szokta Nvidia.
    A Titan egy presztízs kártya volt mindig nem a fogyasztásról szólt soha.
    Az autós példáddal élve szerinted a világon( USA-t kivéve) a közlekedési légszennyezés nagyrészét az 5000 köbcentis sportautók és a Ferrarik/ Porsche-k okozzák..?
    Ezek szórakozásra/ játékra szánt kártyák, már a létezésük is felesleges lenne 5 W fogyasztással is környezetvédelmi szempontból....

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • niof

    addikt

    válasz Raysen623 #11 üzenetére

    Én nagyjából biztos vagyok benne, hogy erre kb. 3-4 csoport lesz vevő. Nem sorrend, csak így tudom érthetően leírni.
    1. A tehetős gamerek, akik annyira jól keresnek, hogy nem számítanak a költségek/fogyasztás, és mindig a lehető legb@szóbb gépet akarják maguknak.
    2. Streamerek, akiknek jól megy. Már csak azért is megveszik, hogy a többi streamer előtt lehessen villogni, hogy neki már ez van. ;]
    3. Olyan tartalomgyártók, akik nem feltétlenül játékra használják, hanem inkább munkára, és a nagy teljesítmény meg a hatalmas VRAM miatt előny, és a kártya ára idővel meg is térül nekik.
    4. És inkább a 3. csoporthoz tartozna, de nem teljesen, az abszolút profi felhasználók, akiknél a játék lehetősége fel sem merül, csak munkára használják. (Bár igazából nekik meg ott a 6000-es széria, szintén 48GB VRAM-al...)

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz Raysen623 #74 üzenetére

    Én ismerek olyat személyesen, aki az első kategóriába tartozik, teljesen tisztességes, megbecsült ember a közösségben, semmi nagyzó lózung nincs az életében. Komoly állása van, kiemelkedően jó fizuval, és ez a hobbija. De sejtem, hogy nem az ilyenek miatt rühelled az első kategóriába gondolt embereket.
    A 2. kategóriával szembeni ellenérzéseiddel együtt tudok érezni.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák