Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #20049 üzenetére

    "Éppen ezért nagyon sajnálom, ha a mostani fejlesztőpanelt ideiglenesnek szánják, de majd ki akarják dobni, és valami saját fejlesztést akarnak a helyére tenni, mert eddig nem nagyon jött össze Operáéknak."

    Én meg nem, mert eddig 4-ből 4-et nem tudtam megcsinálni a Chrome-os fejlesztői panellel.
    - Színt lopni az oldal screenshotjából color pickerrel.
    - Resources tabon normálisan, átlátható módon sniffelni, hogy miket kéne kicsapnom, ami nem tartozik az oldalhoz.
    - HTTP headert egyszerűen olvasni, lehetőleg nem 8 kattintásból.
    - Normális, logikus és átlátható módon CSS-t szerkeszteni egy oldalhoz, mert pl. mindig bele kell kattintani abba a rohadt nagyítóba, hogy kiválaszthassam az oldal elemeit, meg nehézkesebb is a kód szerkesztése, meg okosabb akar lenni, mint én (pl. az általános padding beállításokat is padding-left, padding-right, padding-top és padding-bottom-ra cseréli le, hogy utána már 4 helyen módosíthassam, meg ilyenek.

    Ja +1: kijelölni bizonyos területeket, amiket onnantól egyenesen bemásolok az adblocker.css-mbe, ha nincs sem egyedi class, sem egyedi id, pl:
    HTML[class="sg.hu"]>BODY>DIV[id="center"]>TABLE[width="850"][height="100%"][bgcolor="#FFFFFF"]:nth-child(4)>TBODY>TR>TD[width="100%"][valign="TOP"]:nth-child(3)>DIV[class="cikk"][id="cikk"]:nth-child(4)>CENTER:nth-child(3),

    Szóval számomra meg pont szar még amellett is, hogy az nekem is tetszik, hogy nem minden tabon aktív a panel, csak ott, ahol bekapcsoltam.

    "Nem értem, hogy lehetne tehát ebből következtetni arra, hogy gány lenne a program vagy a böngészőmotor."

    Úgy, hogy ami úgy van felépítve, hogy menet közben újratölti a modulokat az a szememben átgondoltabb, mint az, ami ilyen ultimate "indítsd újra" faszságokra hagyatkozik. Egy példa: Bár a Windows elmebeteg Flash installere nem engedi, de Linuxon úgy tudom frissíteni a Flasht, hogy utána az opera:plugins oldalon nyomok egy "Reload"-ot és hipp-hopp, lecserélődött. Erre csak az Opera képes. Sem a Firefox, sem a Chrome (bár utóbbi peppert használ, de akkor is égő, hogy az FF szintjén van ezen a téren).

    És ez ráadásul még nem is programkomponens, hanem egy nyamvadt külső fájl. Miért is kell lock-olni? Mert más logikus magyarázat nincs rá, hogy miért nem tudja futás közben ellenőrizni, hogy van-e vagy nincs.

Új hozzászólás Aktív témák