Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #23906 üzenetére

    Ez azt jelenti, hogy kompletten, fizikailag is törlődnek a háttértárról? Vagy megmarad ettől még az Opera 12.x eredeti könyvtára azért backupnak az új mellett?
    Valószínűleg megmarad, nem engedtem végig a folyamatot, de megnézem majd, mert kíváncsi vagyok rá. Azt az O12 profilt RSS-re tartom csak fenn.

    "Finally, Opera 12 on desktop is taking the lead with disabling SSLv3 support! Since we are not able to apply the countermeasure to all of the remaining Opera 12 installations (and it also does not support TLS_FALLBACK_SCSV), we have remotely turned off SSLv3. This will be automatically distributed to all Opera 12 desktop installations in the next few days. We’re allowing ourselves to be a bit experimental with this, so users who have not yet upgraded to Opera 25 may see more of the broken servers, and we will get some experience in turning off SSLv3. Opera Classic on Android will also be updated in the next coming days."
    Érdekes, itt nem írnak az erőltetett frissítésről, csak egy beálítás távoli módosításáról, akkor nem értem, nálam miért akart frissülni a komplett O12 :F

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák