Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    válasz szpeti40 #4220 üzenetére

    Na ja, én sem értem minden szavát :DDD

    Így látatlanban (mármint hogy nem tudom pontosan, Nálad ez-e a helyzet) két lényeges komment van itt:

    1) I found the problem!! the permissions of the plexmediaserver folder were wrong... I had to chmod -R 777 the folder and now it works...
    you put me on the right track. thank you!!

    2) You only neeed "chmod -R 775". If you do 777 a user could possibly delete your folders/files from the plex interface.

    A chmod parancs egy adott könyvtár jogosultságait állítja be, tehát nem a felhasználóét (ettől még lehet, hogy a plex felhasználónak/csoportnak is vannak problémái :(( - van ugyanis mindkettő, a plugin telepítésekor jönnek létre, gondolom).

    Tehát ha már így benne van, egy próbát megér:

    1) SSH-n oda navigálsz a plexmediaserver könyvtárba (bárhol legyen is)
    2) Kiadod a chmod -R 775 parancsot
    3) Bizakodsz.

    Szerk:

    Csak az nem fér a fejembe, ha friss install van a rendes vason és a virtuális gépen is, és gondolom ugyanazt a verziót használod mindkettőnél, akkor hol lehet az eltérés? Mert itt nem a szűken vett hardver a probléma... Egy különbség tuti van: a csatolt HDD-k. (Csak hangosan gondolkodom.) Ha jól rémlik, a plex adatbázis valahol tárolva van, a Plex beállítások között az elsők egyike, hogy hol. Ott is érdemes lenne körülnézni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák