Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DjKoxi

    senior tag

    válasz lovi27 #24 üzenetére

    Feszültség alatt nem akarom, még a dugaljból is kihúzom.
    Nem próbáltam az ftp-t, mert nekem így már tökéletes a funkcionalitás. Még hátravan a switch vásárlás. Neked mennyivel másol gigás hálón?
    Amatőr kérdés megint: a nyomtatót dugjam be vmelyik usb portba a szerveren? Már sikerült feltelepíteni a plugint. Azokra a gépekre ( két laptop ), amiken használni szeretném a printert egyenként fel kell telepíteni a nyomtatódrivert?

    RAID-et nem akarok csinálni, éppen elég kigazdálkodni egyenként is a vinyókat. ( sajnos az árvíz bekevart ). A családi képeket, videokat kiírom lemezre. Azt olvastam, hogy a JBOD ( lehet ez is egyfajta RAID, nem tudom ), úgy kezeli a több vinyót mintha egy eszköz lenne.

    Az a legnagyobb baj, hogy minél mélyebben belemerülök az ismeretanyagba, annál több ismeretlen tényező bukkan fel.Pl jó lenne megosztani a szervert 1-2 barátommal DE szigorúan csak velük!
    Pl a kikapcs már megy paranccsal, de be nem tudom kapcsoltatni akármilyen időzítést állítok.
    Az sem világos mikor és hogyan működik a WOL funkció. A Zyxel nasomon beállítottam hány perc tétlenség után kapcsoljon ki, és ha bármikor pl a médialejátszóm bekapcsoltam és hivatkoztam a NAS mappáira akkor az bekapcsolt.

    Szégyellem magam, hogy ilyen - Másnak - bagatellnek tűnő problémákon megakadok, de sajnos ez van.

Új hozzászólás Aktív témák