Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• stigma

addikt

Sziasztok.
    Akkor ahogy már igértem, és lovi27 fórumtárs is írta egyszerű a csere mely az alábbi módon néz ki:
    Linuxserver\letsencrypt => Linuxserver\swag
    0. lépés: backupold a fontos fájlokat:
    \srv...\Letsencrypt\nginx\proxy-conf\ => innen szedd ki .conf fájlokat, mellyeket legyártottál és használsz a "netes kiengedéshez"
    \srv...\Letsencrypt\dns-conf\cloudflare.ini => másold ki ezt is mert itt van 1-2 certhez szüskéges beállítás
    Ez az ini fájl csak azoknak kell akik Cloudflare-t használnak.
    1. lépés: Portainer-en kívül állíts le minden konténert , és a Letsencrypt config mappa tartalmát töröld ki.
    Én az új imagenek (swagnak) ugyanazt a mappát használtam, ezért töröltem midnent ki.
    2. lépés: Portainer => stack => add stack
    A komplett letsencrypt stacket bemásolhatod de a neveket változtasd meg: (névnek swag-et adtam meg)
    image: linuxserver/swag
    container_name: swag
    Majd futtasd a konténert allul a szokásos módon.
    3. lépés: Állítsd le a swag konténert, majd a kimásolt fájlokat tedd a helyükre
    Letsencrypt\nginx\proxy-conf\ => összes .conf fájl
    Letsencrypt\dns-conf\cloudflare.ini
    Régebbi leírásomban én a letsenctypt-hez egy web nevü konténert hoztam létre,ezért most is a swag konténernek is ezt adom meg :
    swag => kontérere kattinst => Edit/Duplicate => Network => web
    Majd futtasd a konténert (Deploy to container)
    Logot nézz, mert csak akkor lesz jó, ha az alábbi üzenetet kapod : SERVER READY
    4. lépés: Az összes konténert melyet leállítottál indítsd újra, majd várj egy picit és újra eléred neten őket.

Jó szórakozást mindenkinek.

Ha időm engedi akkor holnap vagy valamikor az évben :DDD a SWAG + Authelia leírást is értelemszerűen megpróbálom megvalósítani és leírni nektek, mert ezzel elég jól lehetne a biztonságot még növelni. Ez lényegében 2FA (2 faktoros azonosítás lenne) olyan mint a Gmail esetén van.(már ha bekapcsolod)

....Oneplus 8 / Xiaomi Mi Pad 4...

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés