Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    válasz lovi27 #12692 üzenetére

    Először a mainstream docker csomagokból akartam felrakni, de rájöttem, hogy nincs belőlük armhf (még a linuxserver csomagból se, akiknek amúgy majdem mindenre van armhf portjuk). Persze igazából nem azt írta ki, hogy hülyegyerek, ez nem egy megfelelő image, hanem azt, hogy:
    standard_init_linux.go:211: exec user process caused “exec format error”
    Végül rájöttem, hogy csak olyan van ami valamelyik amd64-es image armhf portja, viszont vagy nincsenek közvetlenül dokumentálva vagy ezer évesek.

    Végül ezt raktam fel: container4armhf/armhf-docker-openvpn
    De most látom egyébként, hogy van frissebb is (ráadásul több letöltéssel): napnap75/rpi-openvpn

    Mindenesetre a kylemanna/openvpn leírást követve (és a megfelelő helyeken a csomag nevét átírva) lekreáltam először a volume-ot ovpn-data-shared néven, majd lerántottam lokálisba az image-et és sikerült megcsinálni a CA-t és a kliens fájlokat is (egyelőre nopass-szal).

    Végül csináltam egy stack-et, a már meglevő image és volume-mal, a következő docker builderrel:
    version: "2.1"
    services:
    openvpn:
    cap_add:
    - NET_ADMIN
    image: container4armhf/armhf-docker-openvpn
    container_name: openvpn
    ports:
    - "1194:1194/udp"
    restart: unless-stopped
    volumes:
    - ovpn-data-shared:/etc/openvpn

    Tűzfalon kiengedtem a 1194-es UDP portot és már működik is melóból és 3G-n is mobilról - szépen, ahogy kell.

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Új hozzászólás Aktív témák