3:30 és 4:12 400 méter vegyesúszás döntők
    8:30 férfi 10m légpuska döntő

ÚSZÁS férfi 400m vegyes döntő
    3:30 Verrasztó Dávid
    nagyon sűrű a mezőny, komoly pénzt tennék rá, hogy ennyire szoros férfi 400 vegyes döntő még sosem volt, 1 mp-en belül a 8 úszó.
    Dávid utolsó dobásainak egyike lehet ez az olimpia, nagyon görcsös volt az előfutamban, ha rá tud tenni még 1-1.5 másodpercet, akkor érmes lehet. Élete legjobbja akár aranyat is érhetne, mázlival.

ÚSZÁS női 400m vegyes döntő
    4:12 Hosszú Katinka és Mihályvári-Farkas Viktória
    Nem látom Katinkában az erőt, 1-es pályáról azért ritkán szoktak nyerni, vagy akár érmet nyerni. Viki pedig 17 évesen (döbbenet!) tanulni van itt, 6-7. helyre várható.

TENISZ férfi egyes 1. forduló
    4:00 Fucsovics Márton - H. Hurkacz (POL)
    Az olimpiai tenisz mindig egyszerűbb, mint egy Grand Slam, sajnos Marci a világranglista 12. lengyellel kezd, utána meg a Joker jönne.

SPORTLÖVÉSZET 10m légpisztoly női döntő
    4:15 Major Veronika (ha bejut)
    25 méteren világcsúcsot lőtt két éve, világkupa versenyt is nyert, egészen szép eredmény is kijöhet, de a 25 méteren erősebb. Döntőbe juthat.

VÍZILABDA férfiak A csoport
    4:30 Magyarország - Görögország
    vidám kis csoportban vagyunk (görög, olasz, dél-afrika, usa, japán, és mi), ha elkapjuk Zorbáékat, akkor az olasz meccsen múlhat a csoportgyőzelem, és ha az megvan, akkor azért nagy bravúr lenne elbukni a legjobb 4be jutást.
    Idén a szerbek nem lógnak ki annyira a mezőnyből, mint talán az elmúlt években. Kiegyensúlyozott a társaság. Nem hiszem, hogy bárki is veretlenül lesz olimpiai bajnok, pláne a B csoportban lehet nagy körbeverés (ausztrál, montenegroi, szerb, spanyol, horvát, kazah csapatok vannak).
    Mindenképpen éremesélyesek vagyunk, be kell húzni a görög meccset.

SPORTLÖVÉSZET férfi 10m légpuska döntő
    8:30 Péni István, Pekler Zalán (ha bejutnak)
    Több ciklus óta mondogatom, hogy Sidi Péternek egyszer kijön a lépés és nagy bajnok lesz. De amit művelt az vállalhatatlan (doppingszert csempészett Péni italába, ha minden igaz) és el kell tűnnia a sportból.
    Péni István viszont már idén érmes lehet, idén és tavaly is Európa-bajnok ebben a versenyszámban, világkupa döntőt is nyert. Előbb-utóbb olimpiát is fog. Nem lenne Tokió legnagyobb ledöbbenése, ha már most összejönne. Döntő muszáj, éremre szép esély.

VÍVÁS női tőr egyéni és férfi párbajtőr elődöntő, döntők
    11:00 Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Siklósi Gergely (ha bejutnak)
    a 23 éves Siklósi Gergő az első kiemelt, regnáló egyéni világbajnok. Kell az érem, arany is korrekt esély, ha jó formában van.
    A lányok 16., 29. és 34. kiemeltek, szép lenne menni 1-2 kört.

ÚSZÁS előfutamok 12:00
    női 100m hát Burián Katalin - elődöntőbe juthat, de necces
    férfi 200m gyors Kozma Dominik, Németh Nándor - Doma elődöntőig mehet, Nándit nem hiszem
    férfi 100m hát Bohus Richárd, Telegdy Ádám - nem lesz továbbjutás
    női 400m gyors Késely Ajna - nem hiszem, hogy döntőbe jut
    férfi 4x100m gyors váltó magyar váltó - döntőben a helyünk

KÉZILABDA női csoportmérkőzés
    14:30 Magyarország - Franciaország
    ennél halálabb halálcsoport nem is lehetne, spanyol, francia, brazil, orosz és svéd ellenfelek jönnek. benne van h meccset sem nyerünk, de a körbeverések miatt akár 2 nyerttel is továbbmehetnénk.