Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz Lacielvtárs #9008 üzenetére

    Ugyanaz mint a 4k őrület... :)
    Én 3 és 6 méterről nézem a TV-t, 55 és 60 col a hálóban és nappaliban, plusz van egy tetőtéri szoba projektorral, ami kb. 100 colos képet vetít, és 7m-ről nézem. A tv-k fullhd-sek oled és plazma, a projektor 1280*720 sima HD. Nem látom a 4k értelmét az én helyzetemben például, mivel a szemem nem látja a különbséget.A hálóban lévő 55-ös FullHD oled egy 4k-s lcd-t cserélt le, és totálisan elégedett voltam a kapott eredménnyel.A Fullh 24-es monitoromat is 1m-ről nézem, ott sem látom, hogy értelme lenne váltani.
    Azt meg csak halkan mondom, hogy a jelenlegi anyagok ugyan a videokódolásban valóban 4k-nyi anyagot tartalmaznak, de a valóságban csak felkonvertált fullhd a legtöbb, vagy csak részben 4k, magyarul az is parasztvakítás.

    Az utóbbi 6-8 évben szinte semmit sem fejlődött sem a számítástechnika, sem a videótechnika.
    Most egy X5670-es 6/12 magos xeon rendszerem van otthon. Egy I5-6600K-t cseréltem le, mert többszálas játékokban jobb a 8 éves rendszer, mint az új :) :D

    Videókban is a Blu-ray FullHD, és a dolby digital/DTS előrelépés volt a PAL/SECAM rendszerhez, és a dolby prologichoz/sztereóhoz képest, de ezek is már lassan 15-20 éves technológiák.

    Hangvonalon sincs fejlődés igazán a CD óta, sőt az MP3 inkább hátralépés volt.
    Hangfalak is már 20 éve nem fejlődnek. Egy 20-30 éves minőségi hangfal simán hozza az újak szintjét.

    Egyedül a mobiltelefon az, ami kb most érte el a csúcspontot, de ott sincs már mit belerakni.

    Az új játékok se nagy durranások.
    Most raktam össze poénból egy retró gépet, és játszok a régi játékokkal, pl race driver grid , colin mcrea dirt, crysis, far cry, Call of duty 4, stb. Az újabb gépen ott a gyereknek a sok legújabb játék, de egyszerűen nem tudnak lekötni. Sekélyes sztori mind. Múltkor elkezdtem a gyerek PUBG-jével játszani, 15 perc alatt halálra untam magamat.

    Ennyit a fejlődésről. :)

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Új hozzászólás Aktív témák