Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz junkpod #89564 üzenetére

    Valószínű, hogy streaming nézés élvezeti értékét nem sokban befolyásolja, hogy melyik OLED TV -n nézzük, még BD esetén is műszeres mérések vagy sas szemek kellenek (meg sok hit) a különbségek eszlelesehez. Ezek a teljes 2 órás filmelmeny szempontjából még jelentéktelenebbek.

    Az a helyzet, hogy pont itt van a tévedés. Az emberi szem sokkal inkább érzékeny a kontrasztra és a fénysűrűségre, mint a felbontásra vagy akár a színre. Szerinted csak műszeres méréssel (vagy sassal, netán pappal) lehet kimutatni a 800 nit vs 1500nit OLED TV-k közt a különbséget, szerinted azt nem minden egyes ember 3-80 éves korig látja azonnal??

    Bár fényérzékelésünk nem lineáris, hanem sokkal inkább logaritmikus, egy régebbi, vagy akár legyen egy mai, hagyományos OLED panel meg egy MLA OLED panel közötti kb 600-700 nit csúcsfényerő különbséget igen is hatalmas különbségnek érzékelsz. (pl Viktor által most tesztelt Philip 808 vs LG G3)

    Egy ember számára a felbontás sokkal kevesebbet jelent mint a kontraszt. Egy 720p-s, 1500 nites HDR tartalmat sokkal ütősebbnek, élvezetesebbnek látna, mondana mindenki, mint egy 4k SDR 120nit anyagot. Ez tény. Ezért találták ki a HDR-t amint a technika lehetővé tette.

    A valóságban se az MPEG zaj, de a tömörítési artifact, se a lenyelt finomrészlet, se a hiáynzó kromatikus részek, se semmi egyéb nem vesz el annyit a képből illetve az érzékelésünkből, mint amennyit hozzáad egy 60-70%-al nagyobb fénysűrűség. És a jövőben lesz ez még pont ezért több is, szerintem felmennek 4000 nit környékére előbb utóbb (tudom TCL, hisense miniled elvileg ott vagy felette van... majd meglátjuk de ez más téma).

    Totál laikus ismerősök akik jártak nálam, és ezek közt van hagyományos EX paneles OLED TV tulaj is - arra jutottak, hogy ég és föld különbség van a MLA panel javára. Kedvenc tesztjelenetem az Our Planet - Édes víz részének kb első két perce, a jégmadaras jelenettel záródóan. Én 4 évig hajtottam egy LG C9-et ismerem ezt a jelenetet töviről -hegyire ha nem néztem meg 500x, akkor egyszer se. Hozzá sem lehet mérni a MLA panelhez a C9-et, pedig az is OLED és nem is rossz OLED.

    Egyébként pont ma vitték el tőlem a C9-et a reggeli órákban, de az elmúlt héten néztem őket egymás mellett épp eleget és brutál különbség van!

    Ha veszel egy jó minőségű streaminges adást, pl nézzük meg az Apple TV-n a Momoa féle "See" sorozatot, rögtön az első epizódot, amikor az erdőben jön a támadás. Ha te ezt UHD blurayről nyomnád egy mai nem MLA paneles TV-n, pl maradjunk a Philips 808-nál, meg mellette menne mintegy 40Mbittel a stream vezió egy MLA paneles LG-n, fogadok, hogy 10-ből 10 ember az MLA paneles streamre mutatna, mondván, hogy az a szebb, mert nagyobb a kép dinamikája. Ennyire egyszerű.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák