Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #8046 üzenetére

    Az alapján, hogy eddig bárkivel beszéltem, senkinek nem tetszett a Sony féle BFI (ami lényegében ugyan az, amit mi 1080p-ben tudunk csinálni kintről, csak a firmware odabent tudja 4k-ra is), nem, ráadásul sajnos nem kapcsol ki minden "okosság" még így sem: nem szimplán 4 pixel lesz minden bemenő pixelből, hanem lágyan van nagyítva a bemenő kép, szóval nem szeretem (egy CS:GO féle játékhoz simán elmegy, főleg ha mérlegeled mi a fontosabb oda, de azért nem "tökéletes", filmekhez vagy újabb/szebb játékokhoz nem szívesen használnám).

    Egyébként kerestem, de nem találtam rá egyszerű megoldás, hogy kipróbáljam a szoftver BFI-t. Csak egy AviSynth script-et találtam, de "modern" szoftverkönyezetben nem egyszerű beüzemelni az AviSynth-et (sok sok éve nem fejlesztik és mindig WIP állapotú volt), vissza kéne keresni, hogy milyen ffmpeg verzióval működik (ha működnek ezek egyáltalán Win10-en).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #8046 üzenetére

    Na, játszogattam vele kicsit ffdshow + ez az avisynth script:
    F = last
    B = F.Blankclip()
    Interleave(F,B,F,B,F)

    Kipróbáltam többféle sorrendet is, mind zavaróan vibrál (ezt értsd úgy, hogy tudod mennyire szerettem a "vibráló" plazmákat, de még a Sony LCD-k agresszív BFI-jét is, szóval tényleg zavaró), 120Hz ehhez így egyszerűen nem elég. :(

    De érdekességképp leírom:
    F,F,F,F,B -> már ez is vibrál ("látszik" a fekete), de még jó maszatos (#1)
    F,F,F,B,B -> nyilván még jobban vibrál, kevéssé maszatol, de látni
    F,F,B,B,B -> "-", itt már minimális a blur, keresni kell, szóval jó lenne
    F,B,B,B,B -> "-", de abszolút semmi blur nem marad
    F,F,B,F,F -> zavaróan vibrál (mint a #1), maszat + "dupla élek"
    F,B,B,B,F -> jobban vibrál, ugyan úgy "dupla élek"
    B,F,B,F,B -> vibrál, de jó kompromisszum blur/dupla-él közt (#2)
    F,B,F,B,F -> vibrál és a blur felé billen a blur/dupla (#2-höz képest)

    Ez szerintem minden kombinációt lefed, mert egymás után sorba fűzöd lényegében mindegy, hogy FFFBB vagy BBFFF, mert:
    FFFBBFFFBBFFFBB
    BBFFFBBFFFBBFFF , és így tovább (FFBFBFFBFB = FBFBFFBFBF).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák