Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz Dadek79 #8027 üzenetére

    Fényerő alatt én most az ABL-t (Automatic Brightness Limiter) értettem, idén az LG oled tévéi szabályozzák le legkevésbé a fényerőt. Ez ugye szoftveres dolog, mert a panel ugyan azt tudja. Nem tudom mikori tesztet néztél, de az LG kapott már pár firmware-t, ami a HDR módra is hatással volt.

    Rtings mért értékei.

    LG C7
    HDR Peak 2% Window: 717 cd/m2
    HDR Peak 10% Window: 733 cd/m2
    HDR Peak 25% Window: 447 cd/m2
    HDR Peak 50% Window: 313 cd/m2
    HDR Peak 100% Window: 143 cd/m2

    Sony A1E
    HDR Peak 2% Window: 699 cd/m2
    HDR Peak 10% Window : 681 cd/m2
    HDR Peak 25% Window: 435 cd/m2
    HDR Peak 50% Window: 240 cd/m2
    HDR Peak 100% Window: 146 cd/m2

    Ha beépített hangról van szó a Sony Acoustic Surface jobban szól, mint az LG belső hangrendszere. Egy külső Atmos hangrendszerrel viszont semmi sem vetekszik.

    IR-t nem tudom Sony hogyan oldotta meg szoftveresen, nekem egy tavalyi LG C6 van. Ott létező dolog ha kint hagyok hosszabb időre valamit, de kis idő elteltével ebből semmi se látszik, állítólag az idei LG modellek ebben is javultak. Joshi talán majd tud valami konkrétat, neki van Sony A1.

  • Joshi

    titán

    válasz Dadek79 #8027 üzenetére

    Az IR az image retention akar lenni? Szerintem nagy gáz lenne ha alig egy hónap alatt problémája lenne az A1-nek. Egyedül ezt a függőleges sávosodást vettem észre, de ez is érdekes mert nagyon ritkán és csak egy fajta szürkés árnyalatnál. Valaki írta hogy az LG 1080p-ben tudja a 120Hz. És ezt hogy? Max megduplázza a képkockákat máshogy biztosan nem. Nekem nincs konzolom nem tudom kipróbálni.
    Hol lenne a tévé? Mert ha nem a falon, akkor vedd számításba, hogy aránylag nagy felület kell a Sony A1-nek. Ja és kicsit hátrafele dől a kijelző.

Új hozzászólás Aktív témák