Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rothfb

    veterán

    válasz ztfolder #48031 üzenetére

    Most nem vagyok tv közelben, de a pixeleltolás egy védelem fajta a beégés ellen. Magyarul az alapból be van kapcsolva és hagyd is úgy. Az összes védelem, a logohalványítás, pixeleltolás legyenek bekapcsolva. Plusz a 4 órás használat (a kisebb idők összeadódnak) után lefut egy pixelfrissítés, azt is hagyni kell bekapcsolva. Automatikusan működik. 1000 órányi használat után le fog futni egy nagy 80 perces pixelfrissítés, majd jelzi a tv, azt is engedni kell neki. Ezek azért is fontosak, mert egy esetleges garanciális ügyintézésnél a Pana meg fogja nézni, hogy ezek a védelmek be voltak e kapcsolva és, hogy lefutott e az aminek le kellett futnia (pixelfrissítések, kompenzációk). Nagyon fontos még, hogy pont ezért ha kikapcsoltad a tv-t, ne áramtalanítsd. Én max 2 havonta szoktam kihúzni egy órára a konnektorból a tv-ket, de csak szigorúan akkor, ha nem kompenzálnak. Volt már anomália a tv-ken és az áramtalanítás segített rajtuk. Másfél év alatt talán kétszer fordultak elő tv-nként apró hülyeségek. Ezeket az áramtalanítás megoldotta. De amúgy nem szabad áramtalanítani, mert a pixelfrissítés nem tud lefutni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák