Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz FollowTheORI #40026 üzenetére

    Én értem... de csak a fenti hozzászólásban van némi fogodzó, legalábbis üzemórára vonatkozóan.. ami szerintem valószínűleg közel áll a valósághoz.
    Nekem már égett be oled-készülékem, és noha a 2018-asok már sokkal jobbak (elvileg), a 100 000 órás LG-féle itinerből következtettem a valós szitura.

    Mivel állandóan jön valaki, hogy mennyire para ;] a beégés XY-használat mellett. És döntsünk helyette = vegyen-e oledet vagy sem, játékra, monitorra stb... bla bla bla... :DD Statikus tartalom mellett kurva para, bárki bármit mond.

    Teljesen egyértelműen és logikusan be lehet látni.
    Ha valaki 20-as oled fénnyel tolja és feltételezzük továbbra is a lineáris öregedést, akkor elképzelhető, hogy a 2000 órás (1%) az felmegy 10 000 órára. De ha statikus elemet tolsz folyamatosan (és ugyanott, ugyanazt!), akkor a 10 000 óra ismét a töredékére esik, legalábbis azonknál a pixeleknél ahol a statikus elem megjelenik.
    Nem számít, hogy ezen kívül a mozgó kép/ panel többi részében mi van(!), mert ha nem ugyanaz (szerinted vegyes), akkor előjön a különbség.
    A tag azt kérdezte, hogy snooker és hasonló sportesemények, ahol a SCORE és a LIVE logo ugyanott van mindig, évek óta. Ráadásul SÁRGA és VÖRÖS mindig.
    Erre írtam amit. :)

    20-as oled-fény... 10 000 óra = 1% öregedés vegyesben, ha nagyjából mellőzöd a statikus cuccokat. Ez nálam 4 év lesz. Tehát pont nem érdekel.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz FollowTheORI #40026 üzenetére

    A 2017-esek kezdenek elég rendesen megkopni, legalábbis az avforums-on. :) És azt is vedd figyelembe, hogy van aki észre sem veszi. Volt egy tag aki 77C8-ast linkelt, hogy valami sötét folt van a tévé közepén, vajon mi lehet az... bezzeg azt nem vette észre, hogy a panel alján teljes szélességében be vannak égve egy csíkban a piros alpixelek. :D

    Itt pedig az userek nagy része vagy leendő vásárló vagy 2017 óta van oledje.
    Majd megnézzük ezt pár év múlva... nem sokan vannak itt akiknek 2 évnél öregebb a tévéje.

    [ Szerkesztve ]

  • daneel_hu

    addikt

    válasz FollowTheORI #40026 üzenetére

    "Vagy úgyis mondhatnám, ha igazad lenne mindenkinek már rég beégett volna a tévéje... oszt mégse. :D"

    Kurva sok oled be van égve, legalábbis kinti fórumok szerint. Úgyhogy a fenti megállapítás sajnos nem áll. :( Pedig örülnék neki.
    Azt mondom, hogy 5-6 évig könnyedén lehet kisebb kompromisszumokkal használni, és cserébe kapsz egy iszonyatosan jó megjelenítőt.
    De amit írsz az "összemosásról" az sajnos nem igaz. (szerintem)
    A legtöbb esetben azért nincs még égés, mert a tag teljesen vegyesben tolja, szinte nulla statikus tartalom mellett (én is ilyen vagyok), vagy még nem érte el a készülék a kritikus üzemórát.

    Azért röhejes, hogy olyan tagok is néha kétkednek akiknek fél éve sincs ilyen készülékük (össz. 400-500 üzemórával :D ) . El nem tudják képzelni, hogy ez később gond lehet. Olyan ez mintha egy autótulaj elhinné, hogy infiníte a kuplungja. :(

Új hozzászólás Aktív témák