Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz renziNNN #38002 üzenetére

    "Mi az a FEL?"

    [link]

    (#38003) renatto : "- DV az LG-ken megint mas teszta, mint a tobbi"

    [link] (kereso? :) )

    (#38005) janos666: koszi, meg csak 1 generacio ment le a B8 ota, de mar kezdem elveszteni a fonalat :)

    (#38010) rothfb : "A tv adás 50-60 fps-el is áll műsorokból, meg filmekből is... Amúgy a tv adás a filmes csatornákon nem 25 fps?"
    (#38007) rothfb : "Szerintem csak arról van szó, hogy hozzá vagyunk szokva a "filmes" hatáshoz és ahhoz, hogy nem a való világot nézzük, hanem egy "filmes" valóságot."

    Egyetertek :)

    Technikai okokbol (pl savszelesseg) volt/van meg mindig 24/25 fps, az 1950-es evektol kezdve:
    - pl ezert van meg mindig chroma subsampling 2020-ban is, es valszeg ezert nem is lesz teljes chroma info soha (!), az industry azt modja, hogy szamukra ez nem erdekes, mas fontosabb ennel. Ezzel nem tudom, hogy egyet ertsek e :)
    - a regi hagyomanyos analog (sugarzott) TV adas interlaced volt (valtott soros), a mai HD digitalis adas lehet interlaced (pl 1080i, ez a gyakori) vagy progressive (pl 720p). A ket peldabol latszik, hogy a progressive-hez tobb savszel kell, igy csak kisebb meretben tudjak sugarozni azonos savszel mellett. Tehat az interlaced videonal a kepkocka 2 db fel-kepbol all: igy 25p-bol lesz 2x-ezessel 50Hz (50i), mig 23,976p-bol lesz eloszor 29,97p three-two pull down-al majd 2x-ezessel 59,94HZ (60i)
    - HDMI 2.1 hianya (4k HDR eseten), megint csak savszel problema

    Egyszerubb ramondani a 60fps hianyara, hogy "filmszeru" vagy "rendezoi szandek", mint azt modnani, hogy nem tudjuk minden platformon (sugarzas, streaming, stb) adni megfelelo minosegben (pl. 4k HDR) :)

    (#38027) junior19 : "aki alapból nem úgy nézi a filmeket, azt jobban zavarja ez a kép, mert nem ezt szokta meg."

    En mindent ugy nezek (csak progressive tartalom), ahogy van, nincs semmi kepjavitas (en sem turom a szappanoperat :) ): igy majd minden TV show es film 24/25p-vel (TV-n refresh rate match-elt).
    De igy is nagyon tetszett a 60fps, s 5-10 perc alatt megszoktam.

Új hozzászólás Aktív témák