Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nobeige

    tag

    válasz Ijk #2367 üzenetére

    Az interpolációt szabályozza a de-judder. Az mesterséges képeket talál ki, a ténylegesnél több mozgásfázist kreál. Eredmény: gyakoribb képváltás - több mozgásfázis, csökken a darabosság, kevesebb elmosódás a retinán. Hátrány: filmtől szokatlan mozgás, algoritmus hibája miatt szemetes a kép időnként.

    A képismétlés - amiről tegyük fel, hogy az LG oleden a de-blur szabályozza - csökkenti a retinán elmosódást, viszont duplakontúroz. Nincs mesterséges képkocka, csak többször megismétlik ugyanazt a képet.
    Viszont az oled annyira gyorsan vált képet, hogy az ismétlések között nem lenne elegendő kép nélküli idő, így nem biztos, hogy elérné a kívánt célt.

    Én egyszer régebben láttam valahol a neten egy ábrát, amiben olyat mutagattak, hogy az OLEDen a de-blur fentről lefelé haladva eltorzítva sorokat (néhány szomszédos sort) "scrolloz", ezzel keltve a változás érzetét a szemben, ezzel csökkentve az elmosódást.

    Akármelyik esetről is lenne szó, szerintem a de-blur algoritmus nem számol köztes képkockát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák