Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Joshi #2047 üzenetére

    "Olvass utána a 3D technológiáknak és megérted. De igazából ez is olyan téma ami kikopófélben van, szóval nincs sok értelme beszélni róla."

    Utánaolvastam már sokszor, mert kb. 4-5 éve készülök vásárolni egy felső-közép, vagy felső kategóriás 3D TV-t. Vagy nem találtam nekem minden szempontból tetszőt, vagy amikor gyűjteni kezdtem rá, hogy megvegyem, mielőtt összejött volna a pénz, mindenhonnan elfogyott.
    (Ez volt egyébként a SONY Bravia W905, ami szerintem az utóbbi évek egyik legjobb készüléke volt. Csak hát ugye az a fránya üzletpolitika, hogy évente új modellt hoz ki minden cég, és a korábbi modellek max. ~1,5 évig kaphatóak a piacon...)

    Mozin kívül a legjobb 3D, amit eddig láttam egy SONY Nascar demo volt; messze a legélethűbb, valódi 3D élményt adta. Az ugyebár aktív technológia.

    Egyébként is azt tartják jobbnak, élethűbbnek (a passzív 3D térben ugyan egymás elé pakolt, de síknak ható képi elemeivel szemben), viszont elképesztő, hogy minden szemüveg olyan pici. Nagyon zavaró a keret.

    Ha tudtok tisztességes méretű 3D szemüveg típust, kérlek szóljatok!

    Passzív 3D-ben egyébként egy pár évvel korábbi LG csúcsmodellel néztem az Avatar című filmet... azért az remek 3D élményt adott. A passzív szemüvegek kényelmesebbek, nagyobbak, kevésbé zavaró a viselésük...

    Ezért hát a dilemma. És azért, mert mint említettem, nekem most mindenképpen 3D képes készülék szükséges. Szép számú BD 3D film gyűjteményem van ugyanis...

    Sajnos/szerencsére a tegnapi próba alatt az említett LG-t (és a csúcs SONY modelleket) 65 colos méretben próbáltam ki! És bár a SONY 55W805 minden szempontból remek volt, és ár/érték arányban verhetetlen, a közel 170 cm-es képátló olyan nagy mértékben növeli a képélményt, hogy azt nehéz szavakkal leírni.

    Már-már olyan, mintha egy vetítővászon lenne a szobámban; egy "kis mozi"... :K

    Ha volna 65 colos méretben 3D-s OLED televízió 500.000 forint alatti áron, akkor gondolkodás nélkül azt venném. Még akkor is, ha "csak" Full HD.
    Mert bár alaposabban nem tudtam letesztelni, de a LG 55EG910V kontrasztja, képminősége, feketéje (LG demo futott rajta) rendkívül meggyőző volt.

    Így viszont még mindig "osztok-szorzok", és azon tanakodom, melyik legyen a befutó, amit aztán a terv szerint sok évig használni fogok...

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák