Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz Pro Koryak #47618 üzenetére

    Ez pont egy rossz példa, annyira nem jó értékek ezek pre-calibrationra. Ilyet simán mértem C9-esen Szakértői módban.
    Ha jobban megnézed, a színtérlefedettség 95%-os, a greysckala pedig 20%-tól már 2,5 kb, s innentől csak egyre rosszabb lesz, a fehér már picit 5 felett.
    De szerintem teljesen felesleges ezen rugózni, hogy melyik márka gyári értékei a legjobbak. Ne felejtsük el, ezek panelenként változnak, s minden teszt oldal csak 1 példányt tesztel. Ebből átlagolni szerintem teljesen felesleges. Aki igényli, úgyis kalibráltat, aki pedig el van a gyári értékekkel, az megnyugtatásul hisz ezeknek a teszteknek, s rátükrözi a saját modelljére.
    Ha jól emlékszem a topicgazda tett itt közzé plazma és oled kalibrálás eredményeket, s az például sokkal jobb eredményeket mutatott. Lehet, nem ez a modell volt, hanem másik pana, de ez is mutatja, hogy mérés nélkül kijelenteni, hogy a saját készülékem gyári értékei jobbak más modellekénél, teljesen fals kijelentés. Egy mérés mutatja meg úgyis csak pontosan, hogy adott készülék milyen eredményeket produkál.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák